پیشنهاد افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال ۱۳۹۹ به هیات دولت ارائه شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سیدسجاد رضوی از ارائه پیشنهادات تعرفه‌ای پزشکی سال ۱۳۹۹ به هیات دولت خبر داد و گفت: پیشنهاد افزایش تعرفه‌های پزشکی در سال ۱۳۹۹ به هیات دولت ارائه شده است که در صورت تایید، آن را ابلاغ و اعلام می‌کنیم. ما در حال حاضر پیشنهاد افزایش تعرفه‌ها را ارائه کرده‌ایم.

دبیر و رییس دبیرخانه شورای عالی بیمه سلامت ادامه داد: پیشنهاد معقولی در حوزه افزایش تعرفه‌های پزشکی سال ۱۳۹۹ به دولت ارائه شده که در صورت تایید هیات دولت بلافاصله آن را ابلاغ می‌کنیم. امیدواریم به زودی در دولت مطرح شود، همه موارد اعم از افزایش هزینه‌ها، نرخ تورم و... در پیشنهادات تعرفه‌ای‌مان لحاظ شده است.

وی افزود: بنابراین در پیشنهادات تعرفه‌ای برای سال ۱۳۹۹، هم تورم را محاسبه کرده و دیده‌ایم و هم توان مالی دولت و بیمه‌ها مورد توجه قرار گرفته است. از طرفی بحث افزایش هزینه‌های پزشکان و بیمارستان‌ها نیز دیده شده و برآیندی از افزایش تعرفه ارائه شده است. باید توجه کرد که افزایش یا اصلاح تعرفه‌ها همیشه ایده‌آل نیست، بلکه بر اساس توان و منابع و مصارف لحاظ می‌شود.

به گزارش ایسنا رضوی در پایان تاکید کرد: طبق ماده هشت قانون بیمه همگانی باید بر اساس منابع درباره تعرفه‌ها تصمیم‌گیری کنیم، نه فقط بر اساس مصارف. باید دید آیا منابع‌مان به اندازه مصارف هست یا خیر. بنابراین باید منابع و مصارف با یکدیگر تناسب داشته باشد، در عین حال در پیشنهادات تعرفه‌ای ما تعرفه بخش خصوصی و دولتی به صورت جداگانه و متفاوت دیده شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه