پیشنهاد رییس کل نظام پزشکی برای فعالیت مطب‌ها و مراکز درمان بخش خصوصی در بحران کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، در نامه محمدرضا ظفرقندی خطاب به قاسم جان بابایی آمده است: با توجه به سوالات و استعلام مکرر همکاران جامعه پزشکی در مورد نحوه اداره کار مطب­‌ها و مراکز درمانی و تشخیصی بخش خصوصی در شرایط کنونی و عطف به مذاکرات متعدد سازمان نظام پزشکی با مسئولین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از آنجا که هنوز دستورالعمل جامعی در این زمینه ابلاغ نشده است، موارد ذیل جهت استحضار جنابعالی و همکاران محترم و نیز مدنظر قرار گرفتن در پروتکل اعلامی آن وزارت توصیه می­‌شود.

1_ با توجه به ضرورت درمان یا ادامه درمان بیماران مبتلا به بیماری های مهم و پیشرونده غیرکرونایی از قبیل بیماری‌های قلبی – عروقی، سرطان ها، دیابت، بیماری های اورژانسی و ...، مطب همکاران مرتبط با این بیماری‌ها با رعایت اصول بهداشتی و فاصله گذاری مکانی و زمانی مناسب برای بیماران به کار و فعالیت بپردازند.

2_ اعمال جراحی اورژانسی و اقدامات درمانی برای بیماری‌های ضروری در بیمارستان‌ها و کلینیک‌های تخصصی با رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی کامل انجام شود.

3_ همکاران پزشک عمومی و متخصصین محترم بیماری‌های داخلی، عفونی، اطفال و ریه با رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی کامل بر اساس پروتکل‌های اعلامی و نوبت دهی مناسب به بیماران برای ویزیت و معاینه بیماران اقدام نمایند.

4_ همکارانی که در مطب بر اساس نوع رشته تخصصی با بیماری‌های مهم و پیشرونده مواجه نیستند، صرفا پذیرای بیماران اورژانسی باشند.

5_ در ورودی مطب‌ها با نصب تابلو به بیماران اعلام شود که ویزیت بیماران غیرضروری در زمان مناسب دیگری انجام خواهد شد.

6_ هزینه‌های مرتبط با لوازم و تجهیزات مراقبت‌های بهداشتی ناشی از بیماری کووید - 19 بر اساس قیمت خرید قابل دریافت از بیماران و بیمه‌ها است. بدیهی است در مورد بیماران بی بضاعت مراعات تسهیلات ممکن به عمل خواهد آمد.

7_ با توجه به شرایط متفاوت استان‌ها و شهرهای مختلف اصلاحات جزئی و متناسب با منطقه توسط سازمان‌های نظام پزشکی مراکز استان‌ها اعلام خواهد شد. ایسنا

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه