تجلیل سازمان جهانی بهداشت از ایران برای برگزاری بسیج ملی مقابله با کرونا
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی ضمن تشکر از مردم فهیم ایران در همکاری برای مهار و کنترل ویروس کرونا، گفت: امسال به دلیل شیوع این ویروس اولین سالی بود که مردم نتوانستند در روز طبیعت به دامان طبیعت بروند و در این زمینه همکاری خوبی با ما داشتند.

وزیر بهداشت با اشاره به نشستی که به شکل ویدئو کنفرانس با سازمان جهانی بهداشت در شرق مدیترانه برگزار شده است ادامه داد: این عزیزان فعالیت‌های کشور ما را برای کنترل کرونا ویروس بویژه بسیج مقابله با کرونا، تجلیل کردند و خواستند که بتوانند از تجربه ایران در این زمینه در کل منطقه استفاده کنند.

وی افزود: تا کنون توانستیم بیش از 90 درصد جمعیت هدف را در این بسیج پوشش دهیم، برخی موارد مطرح شد که چرا وقتی می‌گوییم اوج سنگین اولیه بیماری در کشور را مدیریت کرده‌ایم،‌ پس شاهد افزایش موارد ابتلا هستیم؟ که در پاسخ باید گفت این موضوع دلیل ندارد و بیماریابی بالا سبب شد تا موارد شناسایی ما افزایش یابد، طی روزهای آینده با بهبودی این افراد که در بیماریابی تحت مداوا قرار دادیم آمار کشور ما در سطح جهانی به سطح چشمگیری می رسد.

به گزارش ایسنا نمکی در پایان گفت: مردم عزیز بدانند ما در مرحله مدیریت بیماری هستیم و مرحله مهار بیماری هنوز در پیش روی ما است. امیدوارم با ادامه همراهی مردم عزیز تا 20 فروردین که مرحله اول فاصله گذاری اجتماعی است این همراهی روز به روز افزایش یابد؛ یقینا اثرات این همدلی باعث می‌شود که آمار افتخار آفرینی خود را در نشست مطرح کرده و تأیید کارشناسان را دریافت کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه