امروز باید قدر یک سرمایه اجتماعی تحت عنوان جامعه پزشکی را بدانیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اسحاق جهانگیری صبح روز شنبه در جلسه با مدیران و پزشکان ستاد مقابله با کرونای استان تهران در بیمارستان امام حسین(ع) با بیان اینکه کشور برای تامین دارو نیاز به سالانه دو و نیم تا سه میلیارد دلار و برای تامین کالاهای اساسی نیازمند ۱۴ میلیارد دلار ارز است اظهار داشت: آمریکایی ها اگر راست می گویند اعلام کنند که نیازهای ما تا چه اندازه از راه‌های مرسوم تامین شده است. ما برای رفع نیازهای دارویی و مایحتاج ضروری مردم مجبور هستیم از روش‌های غیر معمول استفاده کنیم.

معاون اول رییس جمهور ادامه داد: در این وضعیت مردم ما شاهد هستند که هیچ کمبودی در کشور وجود ندارد، برخلاف بسیاری از کشورها ما کالاهای مورد نیاز مردم را به وفور در فروشگاه‌ها عرضه کردیم که این عملکرد افتخار آمیز است.

وی با اشاره به تصمیم دولت برای برداشت یک میلیارد دلار از صندوق ذخیره ارزی با مجوز مقام معظم رهبری به منظور اختصاص به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: امیدوارم با تخصیص منابع لازم بخش زیادی از مشکلات جامعه پزشکی و درمانی کشور مرتفع شود.

جهانگیری با اشاره به درخواست جامعه پزشکی کشور برای پیشگیری جدی از شیوع بیماری کرونا گفت: خوشبختانه بخش زیادی از مردم با دستورالعمل‌های اعلام شده برای انجام طرح فاصله‌گذاری اجتماعی همراهی کردند و این طرح با توجه به اهمیت موضوع سلامت مردم با قدرت دنبال خواهد شد و کسانی که سلامت خود و دیگران را جدی نمی گیرند جریمه خواهند شد، وقتی بخش پزشکی کشور که برای مقابله و شکست بیماری کرونا تمام قد پای کار ایستاده و در این راه جانفشانی می‌کند، درخواست پیشگیری دارد، توقع زیادی نیست که مردم به پویش در خانه ماندن پاسخ مثبت دهند.

معاون اول رییس جمهوری از جامعه پزشکی به عنوان گروهی مرجع و قابل اعتماد برای مردم یاد کرد و با بیان اینکه فداکاری آنها در تاریخ کشور ثبت خواهد شد تصریح کرد: ما باید قدر این سرمایه اجتماعی را بدانیم. امروز ما عزادار شهدایی هستیم که برای سلامت مردم از جان خود گذشتند. باید دست پزشکان و پرستاران را به نشانه قدرشناسی ببوسیم که آنها افتخار کشور هستند.

به گزارش ایرنا وی در پایان ظرفیت و توانمندی بیمارستان امام حسین(ع) در خدمت رسانی به مردم بویژه ساکنان شرق تهران را ارزشمند توصیف کرد و از برنامه های دولت برای افزایش درآمدهای اختصاصی بیمارستان‌ها، ‌پرداخت فوق العاده ویژه به کادر درمانی درگیر با ویروس کرونا خبر داد و گفت: دولت در حد توان خود می کوشد تا زحمات پزشکان و پرستاران را جبران کند اما قطعا اجر این فداکاریها نزد خداوند محفوظ است، از مدیریت مقابله با کرونای استان تهران و پزشکان حاضر در جلسه درخواست دارم تا نهایت مساعی خود را برای حفظ جان کادر درمانی و پرستاری بکار گیرند.

پایان پیام/

مطالب مشابه