اگر مبتلایان به کرونا از شرایط قرنطینه تبعیت نکنند، با ابزار قضایی مواجه می‌شوند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی ربیعی روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا افزود: در جلسه امروز ستاد ملی مقابله با کرونا اولین مصوبه چگونگی اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی بود. با گزارش هایی که ارایه شد این طرح تا ۲۰ فروردین ادامه خواهد داشت و تمام محدودیت ها که اعلام شده تا ۲۰ فروردین اجرا می‌شود.

وی افزود: دومین بحث در خصوص افراد مبتلا به ویروس بود. در این زمینه قرار شد افرادی که تشخیص داده می‌شود مبتلا به ویروس کرونا شده‌اند، طبق پروتکل‌های بهداشتی قرنطینه شوند. این افراد اگر از قرنطینه شدن خود تبعیت نکردند کمیته اجتماعی و امنیتی ستاد ملی مبارزه با کرونا امروز تمهیدات حقوقی و قضایی لازم را برای وادار کردن این افراد به قرنطینه در نظر می گیرد و این تمهیدات را ابلاغ خواهد کرد.

سخنگوی دولت ادامه داد: در این جلسه همچنین در خصوص حمایت از شهروندانی که امکان مناسب برای درمان و بستری کردن خانواده­‌هایشان ندارند، مطرح شد. چرا که بسیاری از خانه‌ها کوچک است و اتاق زیادی ندارند و  اگر فردی مبتلا شود همه دچار رنج می شوند بنابراین دولت در جهت حمایت از این خانوارها امکانات و تسهیلات بستری شدن این افراد در نقاهتگاه‌ها را با هزینه‌های دولت فراهم خواهد کرد.

به گزارش ایرنا ربیعی در پایان اضافه کرد: خانوارهایی که نمی‌توانند افراد مبتلا به ویروس کرونا را در خانه نگهداری کنند با مراجعه به نقاهتگاه‌ها این افراد را به آنجا سپرده تا دوران بستری و قرنطینه را طی کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه