دریافت منابع پروتئینی در افراد مبتلا به ویروس کرونا ضروری است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، منصور رضایی با بیان اینکه تغذیه ارتباط نزدیکی به سیستم ایمنی بدن و چگونگی واکنش آن در مقابل ویروس‌ها دارد گفت: در بحث تغذیه مواردی وجود دارد که اگر  رعایت شود سیستم ایمنی به میزان قابل توجهی ارتقا پیدا می‌کند.

متخصص تغذیه بیمارستان دکتر مسیح دانشوری ادامه داد: دریافت انرژی کافی فاکتوری اساسی در حوزه تغذیه بشمار می‌رود، دریافت منابع پروتئینی خصوصا در افراد مبتلا به ویروس کرونا ضروری است، افراد لازم است برای ارتقا سیستم ایمنی بدن خود از انواع مغزها، حبوبات و گوشت کاملا پخته که منابع غنی پروتئین است، استفاده کنند، پرهیز از مصرف گوشت‌های فرآوری شده مثل سوسیس، کالباس و انواع کباب‌ها توصیه می‌شود، کباب انواع گوشت به دلیل نیم پز بودن احتمال انتقال آلودگی را افزایش می‌دهد.

وی افزود: تخم مرغ یکی از مفیدترین مواد غذایی است، مصرف این ماده غذایی باعث ارتقا سیستم ایمنی می‌شود و مهمترین نکته‌ای که باید درباره این منبع غذایی غنی از پروتئین رعایت شود، پخته شدن کامل آن است، این روزها باورهای غلطی درباره مصرف لبنیات در کشور شایع شده، هیچ گروه از مواد غذایی جایگزین گروه‌های دیگر نمی‌شود، بنابراین باید برای  ارتقای سیستم ایمنی بدن حتما لبنیات نیز در سبد غذایی اضافه شود. در این راستا مصرف شیر با مکمل‌هایی نظیر عسل، خرما و یا موز  توصیه می‌شود، به طور کلی پروتئین‌ها و  مایعات باید به صورت روزانه مصرف شود و افراد تا جای ممکن باید از مصرف غذاهای رستورانی پرهیز کنند.

به گزارش ایسنا رضایی در پایان با تاکید بر رعایت تنوع غذایی و مصرف مواد غذایی تازه خاطرنشان کرد: استفاده از تمام گروه‌های مواد غذایی اعم از میوه، سبزی، غلات، حبوبات، گوشت و لبنیات ضروری است. در مورد میوه‌جات و سبزی‌ها حتما این نکته مورد توجه قرار گیرد که این گروه غنی از ویتامین‌ها باید کاملا قابل شستشو و ضدعفونی کردن باشند که در این لیست مرکبات و موز از اهمیت بالایی برخوردار است، پرهیز از مصرف میوه جات و سبزیجات خام نیز تا پایان ریشه کنی ویروس کرونا نیز تاکید می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه