اتباع پاکستانی و افغانستانی از لحاظ کرونا ویروس در هنگام خروج از مرز مورد غربالگری قرار می گیرند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی در بازدید از اردوگاه الغدیر در حاشیه شهر زاهدان گفت: خواهران و برادران افغانستانی میهمانان جمهوری اسلامی ایران هستند و در حال حاضر تعداد زیادی از این عزیزان قصد برگشت به کشور خودشان را دارند و گذرگاه های مرزی استان سیستان و بلوچستان یکی از مراکز عبور این افراد به سمت کشور افغانستان است.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: تمام اتباع کشور پاکستان و افغانستان که قصد خروج از ایران را دارند هم از لحاظ کرونا ویروس و هم سایر بیماری های واگیردار مورد غربالگری و بررسی قرار می گیرند و در صورت نیاز مراقبت های پزشکی و بهداشتی لازم به آنان ارائه می شود.

وی افزود: این خدمات هم به اتباعی که به صورت مجاز و هم کسانی که به صورت غیرمجاز وارد کشور شده اند ارائه می شود ولی برای کسانی که با مدارک شناسایی وارد می شوند گواهی سلامت نیز صادر می شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حریرچی در پایان گفت: از ابتدای اسفند‌ماه ۹۸ تاکنون ۱۸۶۶۶ نفر از اتباع کشور افغانستان پس از دریافت خدمات سلامت در اردوگاه الغدیر زاهدان به سمت مرز میلک هدایت شده اند.در این مدت بیش از ۵۳ هزار نفر نیز از مرز میلک عبور کرده اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه