فعالیت ۲۷ هزار داوطلب در طرح کنترل بیماری کرونا و غربالگری مردم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد نصیری در جلسه شورای معاونان هلال احمر خراسان شمالی گفت: از همان ابتدای احتمال شیوع بیماری کرونا در کشور و پیش از دستورات دولت، برنامه ریزی های مقابله با این ویروس را انجام داده و تصمیم به قطع زنجیره انتقال و ارائه آموزش‌ها گرفتیم.  

وی توزیع بیش از ۲۶۰ هزار ماسک، فوم بهداشتی و ۵۰ هزار بسته مواد غذایی در مناطق محروم کشور را بخش کوچکی از خدمات سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر دانست و افزود: پس از کنترل ویروس کرونا، آثار اجتماعی بیماری کرونا تا مدتی در کشور باقی خواهد ماند. تلاش داریم تا در ماه مبارک رمضان تزریق مالی مناسب داشته باشیم تا بتوانیم تاثیرات این بیماری را کاهش دهیم.  

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ادامه داد: همه داوطلبان و امدادگران جمعیت هلال احمر در عید نوروز سال های گذشته مشغول خدمات به مسافران در قالب طرح نوروزی بودند اما پارسال سیل و امسال بیماری کرونا تلاش داوطلبان و امدادگران را دوچندان کرده است.  

به گزارش ایسنا نصیری در پایان یادآور شد: سال گذشته پر مخاطره‌ترین سال در تاریخ تاسیس جمعیت هلال احمر در کشور بود که با همدلی مردم و مسئولان پشت سر گذاشته شد، بحران کرونا را نیز با همراهی مردم و مسئولان پشت سر خواهیم گذاشت.

پایان پیام/

مطالب مشابه