۲ محموله دارو و تجهیزات پزشکی از سوی چین به زودی وارد کشور می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رضا شانه‌ساز، در مراسم بازدید از کمک‌های بشردوستانه کشور چین به ایران اظهار کرد: با توجه به اینکه از شروع بحران کرونا در چین، جمهوری اسلامی ایران جزو اولین کشورهایی بود که کمک‌های خود را ارسال کرد، مورد تقدیر مردم و دولت چین قرار گرفت. 

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: حداقل دو محموله این چنینی نیز از سوی کشور چین در راه است و به زودی وارد کشور می‌شود، این محموله ها شامل تمام اقلام مورد نیازمان است که هم شامل دارو، محلول ضد عفونی، تجهیزات پزشکی اعم از دستکش، ماسک، لباس، دستگاه اکسیژن ساز و ... می‌شود که در اسرع وقت در اختیار مراکز درمانی قرار خواهد گرفت.

وی در مورد کمک های پزشکان بدون مرز افزود: اقلام اهدایی، بیمارستان ۴۷ تخت خوابی بود که فعلاً خوشبختانه در بحث بیمارستان صحرایی و تخت مشکلی نداریم و با برنامه‌ریزی سریعی که در یک ماه گذشته بین وزارت بهداشت، نیروهای مسلح و بقیه دستگاه های داخل کشور انجام شد، مشکلی در این حوزه نداشتیم، هر کشوری که بدون نیت و غرض خاصی و بر اساس حس بشردوستانه خود کمک کند، استقبال می‌کنیم.

به گزارش وب‌دا شانه ‌ساز در پایان با تقدیر از وزارت بهداشت و مردم و دولت چین گفت: در شرایطی که چین هنوز درگیر مشکلات ناشی از ویروس کروناست به وظایف انسانی خود عمل کرده و بدون هیچ چشم داشتی کمک‌های خود را در چندین مرحله تحویل ایران داده است که به نمایندگی از وزیر بهداشت از رفتار حقوق بشر دوستانه مردم چین تقدیر می کنم، سازمان غذا و دارو به عنوان حوزه تخصصی سعی کرده است به وظیفه خود عمل کرده و استانداردهای لازم را برای انتقال سریع کمک های دریافتی به مراکز درمانی انجام دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه