درخواست برزمین مانده روزانه ۱۰۰ هزار ماسک و ماهیانه ۵۰ هزار لیتر هندراب از وزارت بهداشت برای مطب‌ها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، پانزدهمین جلسه ستاد مرکزی مدیریت اپیدمی کرونا امروز در محل سازمان نظام پزشکی به ریاست دکتر ظفرقندی تشکیل و به بررسی گزارشات واصله، مشکلات موجود و ارائه راه حل­ در مدیریت اپیدمی کرونا پرداخته شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در این جلسه که با حضور محمدرضا ظفرقندی رئیس­ کل سازمان، معاونین و مدیران تشکیل شد، بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از فوکال پوینت­های استانی و روسای نظام پزشکی شهرستان ها و همچنین گزارشات میدانی، وضعیت بروز موارد جدید و مورتالیته در استان های کشور و همچنین بار مراجعین بیمارستان ها، درمانگاه ها و مطب های کشور بررسی شد.

در این جلسه مصوب شد که با توجه به تعداد بالای مبتلایان در تهران اقلام دریافتی تا 15 فروردین ماه کماکان بین پزشکان اولویت دار تهران توزیع شود. در جلسات قبلی ستاد، پزشکان عمومی، متخصصین عفونی، داخلی، ریه، زنان و اطفال با توجه به اینکه در خط اول ویزیت بیماران مشکوک به کورونا قرار دارند به عنوان پزشکان اولویت دار اعلام شدند. همچنین استانهای قم، گیلان، مازندران و تهران نیز به عنوان استانهای اولویت دار مطرح هستند که البته با توجه به تغییر پراکندگی بیماری، اولویت ها قابل تغییر خواهد بود. در خصوص مراحل بعدی اقلام حفاظتی دریافت شده از وزارت بهداشت نیز مقرر شد روش های مختلف توزیع اقلام حفاظتی دربین شهرستان ها بازنگری و ظرف یک هفته آینده به ستاد ارائه شود.

خوشبختانه طی پیگیری های مکرر و طاقت فرسا، ستاد کشوری کورونا مصوبه ای مبنی بر تحویل روزانه یکصد هزار ماسک و ماهیانه 50.000 لیتر مایع هندراب جهت فعال نگاه داشتن پنجاه هزار مطب در سراسر کشور صادر نموده بود. ولی متاسفانه علیرغم مصوبه فوق و همچنین تبصره 2 بند 5 بخشنامه شماره 400/31884 د مورخ 25/12/98 معاونت درمان وزارت بهداشت مبنی بر توزیع اقلام حفاظتی جهت مطب­ها صرفا از طریق سازمان نظام پزشکی هنوز غیر از 35000  ماسک امکاناتی در اختیار سازمان نظام پزشکی قرار نداده است.

لذا مقرر شد سازمان کماکان در راستای محقق شدن صدور حواله روزانه 100.000 ماسک و ماهیانه 50.000 لیتر هندراب پیگیری های لازم را از وزیر بهداشت، سازمان غذا و دارو، معاون درمان وزارت بهداشت و مبادی مورد نظرانجام دهد تا بتواند با تحویل آنها به مطب های بخش خصوصی امکان ادامه کار را برای آنان فراهم نماید. روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

پایان پیام/

مطالب مشابه