آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده تا صبح امروز
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد اسماعیل مطلق با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده تا صبح امروز گفت: 11 استان شامل هرمزگان، بوشهر، فارس، سیستان و بلوچستان،قم، گیلان، خراسان جنوبی و رضوی، مازندران، سمنان و کرمان تحت تأثیر این حوادث جوی قرار گرفته‌اند.

مدیرکاهش بلایای وزارت بهداشت ادامه داد: 21 نفر در این حوادث مصدوم شده‌اند، در این حوادث 12 نفر جان باختن و 2 نفر نیز مفقود شده‌اند، تیم‌های واکنش سریع حوزه سلامت در مناطق آسیب دیده استان‌های کرمان، هرمزگان و بوشهر جهت ارائه خدمات بهداشتی و درمانی حضور پیدا کردند.

وی افزود: پیشگیری و مراقبت از مردم به خصوص سالمندان،مادران باردار و جوانان از بیماری کرونا و دسترسی آسان مردم به خدمات  پزشکی و مراقبتی به خصوص کودکان از جمله اقداماتی است که  توسط دانشگاه‌های علوم پزشکی مناطق آسیب دیده از سیل انجام‌ می‌شود، پزشکان، بهورزان، مراقبین بهداشت، کارشناسان مدیریت کاهش بلایا، خانواده، بیماری‌ها، بهداشت محیط، تغذیه و روان‌شناسی، در روستاها و شهرهای آسیب از سیل مشغول خدمت رسانی هستند.

در ادامه مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات با اشاره به آخرین وضعیت امدادرسانی به مناطق آسیب دیده از حوادث جوی گفت: ١٩ استان شامل آذربایجان شرقی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، خراسان جنوبی، رضوی و شمالی، خوزستان، سمنان، سیستان و بلوچستان، فارس، قزوین، قم،کرمان،کهگیلویه و بویراحمد،گلستان،گیلان، مازندران، مرکزی و هرمزگان متأثر از این حوادث جوی قرار گرفته‌اند.

وی از امداد رسانی به ٦١ شهر و روستا و ٩ محور کوهستانی خبر داد و افزود: به 9757 نفر امدادرسانی شد؛ ضمن اینکه 536 نفر اسکان اضطراری داده شده و 79 نفر نیز به مناطق امن انتقال پیدا کردند، امداد رسانی در بوشهر، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان، سمنان، فارس و خوزستان ادامه دارد.

به گزارش فارس سلیمی در پایان از تخلیه آب از 59 واحد مسکونی و رها سازی 14 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب خبر داد و گفت: یکصد تیم در قال 500 نیروی امدادی کار امداد رسانی را انجام دادند؛ ضمن اینکه 102 دستگاه چادر، 2849 تخته پتو، 1148 تخته موکت، 376 کیلوگرم نایلون و 676 بسته غذایی در این مناطق توزیع شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه