افزایش موارد ابتلا به کروناویروس در خارج از مرزهای چین
 به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، شیوع کروناویروس جدید وارد مرحله دیگری شده و شناسایی موارد بیشتری از ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان نگرانی‌ها را در مورد احتمال همه‌گیری آن به همراه داشته است.

مقامات سازمان جهانی بهداشت اظهار داشتند: روز گذشته "چهارشنبه" برای اولین بار آمار روزانه موارد ابتلا به کروناویروس در خارج از مرزهای چین از تعداد گزارش شده در این کشور فراتر رفت.

در حال حاضر مواردی از ابتلا به کروناویروس در تمامی قاره‌های جهان به استثنای قاره جنوبگان گزارش شده است، در ایالات متحده نیز دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از تشکیل تیم ویژه‌ای به سرپرستی مایک پنس برای مقابله با شیوع کروناویروس خبر داد.

در اروپا نیز مقامات اروپایی بی‌وقفه در تلاش هستند تا از شیوع هر چه بیشتر کروناویروس در کشورهای این منطقه جلوگیری کنند این درحالیست که در ایتالیا شیوع این ویروس تشدید پیدا کرده است. بیش از ۴۰۰ نفر در ایتالیا به کروناویروس آلوده شده‌اند. در فرانسه و آلمان نیز ابتلای بیش از ۱۸ نفر به بیماری کووید-۱۹ تایید شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه خبری CNN، در قاره آسیا نیز به غیر از چین بیشترین موارد افراد آلوده به کروناویروس در کره جنوبی گزارش شده که تاکنون بیش از ۱۵۹۵ نفر در این کشور به این ویروس آلوده شده‌اند و حدود ۱۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

پایان پیام/

مطالب مشابه