محدودیت حضور در مدارس، دانشگاه‌ها و اماکن زیارتی در مرحله اپیدمی بیماری، اصلی علمی و غیر قابل تردید است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، متن نامه محمد رضا ظفرقندی به شرح زیر است:

حجت‌الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر حسن روحانی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران
 
با سلام و احترام
با توجه به ضرورت انسجام و هماهنگی و نگرش علمی به موضوع کنترل و درمان بیماری #کووید- 19 "کرونا" و نیز وظیفه سازمانی اینجانب در سازمان نظام پزشکی جمهوری اسلامی ایران موارد ذیل جهت استحضار خدمت جنابعالی ارائه می‌گردد:

1_ اولویت سازماندهی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها در شرایط موجود بر مبنای روش‌های علمی، کارشناسی و تجربه‌های جهانی به صورت هماهنگ و با فرماندهی واحد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضرورتی غیر قابل تردید است.
بدیهی است در این مقوله تأکید بر اصل سلامت مردم و مصالح ملی بر همه امور دیگر مقدم و مرجح است.

2_ کنترل و نظارت جدی حکومتی بر اماکن عمومی و رفت‌وآمدهای جمعی در مرحله اپیدمی بیماری، اصلی علمی و غیر قابل تردید است لذا محدودیت حضور در مدارس، دانشگاه‌ها، خوابگاه‌ها، اماکن زیارتی و ... به جز در موارد ضروری الزامی علمی و عملی در مقوله کنترل و مهار این بیماری می‌باشد.

3_ بسیج تمام امکانات، تجهیزات و توان اجرائی و رسانه‌ای نظام و دولت و حمایت کامل از پتانسیل‌های علمی و تخصصی جامعه پزشکی در جهت مدیریت کنترل اپیدمی این بیماری تا آخرین مراحل کشف و درمان موارد جدید بیماری و تأمین حمایتی نیازهای مردم به خصوص اقشار محروم و آسیب‌پذیر در این زمینه ضرورت قطعی این شرایط است.

4_ ضمن تقدیر از زحمات ارزشمند و تعظیم به همکاران بزرگوار و فداکار جامعه پزشکی، پرستاری و همه کارکنان خدوم این عرصه که در خط مقدم مواجهه قرار دارند، بر ضرورت تأمین امکانات اولیه حفاظتی و امنیتی برای کادر بهداشتی و درمانی به منظور ادامه امکان خدمت مؤثر تأکید می‌کنم.

5_ با اطمینان به استحضار می‌رسانم اهتمام ایثارگرانه جامعه پزشکی در خط مقدم ارائه خدمات پیشگیری و درمانی و ادای دین به ملت شریف ایران آنچنانکه در سال‌های سخت دفاع مقدس و بحران‌های سیل و زلزله و ... انجام وظیفه کردند؛ با امید قاطع به کنترل و شکست این بیماری ادامه خواهد یافت.
 
دکتر محمدرضا ظفرقندی
رئیس کل
منبع: روابط عمومی سازمان نظام پزشکی

پایان پیام/

2 نظر

مطالب مشابه