تعداد قابل توجهی از بیماران بستری در بیمارستان مسیح دانشوری مرخص شدند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی ضمن تشکر از مردم تهران و جامعه پزشکی کشور که در خط مقدم مقابله با کرونا هستند گفت: مهم‌ترین موضوع اکنون کنترل زنجیره انتقال بیماری است چراکه واکسن و داروی خاصی ندارد. به مردم توصیه می‌کنیم از ارتباطات نزدیک و شرکت در تجمعات شلوغ و مراسم‌ها خودداری کنند.

وی با تاکید بر لزوم به حداقل رسیدن سفرها برای کنترل انتقال بیماری خاطرنشان کرد: مهم‌ترین فاکتور برای شکست زنجیره انتقال بیماری رعایت بهداشت فردی است. شستن دست‌ها به مدت 20 ثانیه و استفاده از ضد عفونی کننده‌های بر پایه الکلی می‌تواند مفید باشد. یکی از وسایلی که در انتقال ویروس نقش مهمی دارد گوشی‌های تلفن همراه است که  بهتر است پیش از ورود به منزل اقدام به ضدعفونی کردن آن کنید، همچنین بهتر است به محض ورود به منزل لباس‌های بیرون را با لباس خانگی تعویض کرده و دست‌های خود را بشویند. رعایت بهداشت فردی بهترین راه تقلیل بیماری است.

فرمانده مدیریت عملیات مقابله با کرونا در تهران با اشاره به برگزاری جلسه با حضور روسای دانشگاه‌ها و معاونین وزارت بهداشت برای بررسی ابعاد بیشتر موضوع گفت: در این جلسه در مورد اقداماتی که باید برای کنترل بیماری انجام شود صحبت می‌شود و گزارشی از مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته اعلام خواهد شد. همچنین فردا نیز جلسه‌ای با حضور استاندار تهران خواهیم داشت که تصمیمات مقتضی اعلام می‌شود، استفاده از ظرفیت سایر بخش‌های برای کمک به مهار کرونا ضروری است،  استفاده از ظرفیت‌های ارتش، سپاه، تامین اجتماعی، نیروهای مسلح و... در کنترل ویروس بسیار موثر است.

به گزارش ایسنا زالی در پایان در خصوص پذیرش افراد دارای علائم مشکوک به بیماری در بیمارستان‌ها گفت: با تدابیر اندیشیده شده قرار است موارد مشکوک در ابتدا به کلنیک‌هایی که در بیمارستان در نظر گرفته شده مراجعه کرده تا اقدامات اولیه برایشان انجام شود. اکنون بیمارستان مسیح دانشوری خط مقدم مقابله با کرونا در تهران است که خوشبختانه امروز تعداد قابل توجهی از بیماران بستری در این بیمارستان مرخص شدند اما به آنها توصیه شد که در منزل بمانند و به گونه‌ای نیاز به قرنطینه سازی محدود برایشان هست.

پایان پیام/

مطالب مشابه