مجموع قربانیان کرونا در چین به ۲ هزار و ۳۴۵ نفر رسید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کمیسیون ملی بهداشت چین اعلام کرد که روز گذشته "جمعه" ۳۹۷ مورد جدید ابتلا به کرونا تشخیص داده شده است؛ در حالی که پنجشنبه گذشته ۸۸۹ مورد تازه شناسایی شده بود.

بدین ترتیب شمار مبتلایان به کرونا از ابتدا تاکنون به ۷۶ هزار و ۲۸۸ مورد رسیده است، همچنین روز جمعه در استان "هوبی" که کانون اصلی شیوع کروناست، ۱۰۹ نفر جان خود را از دست دادند و مجموع قربانیان این ویروس در چین به ۲ هزار و ۳۴۵ نفر رسیده است.

این در حالی است که کره جنوبی به عنوان کانون جدید کرونا معرفی شده و فقط در روز جمعه ۱۴۲ مورد جدید ابتلا به این ویروس شناسایی شدند. با این آمار، شمار مبتلایان در کره جنوبی به ۳۴۶ نفر رسیده است و ۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.

ویروس کرونا تا کنون در ۲۶ کشور از جمله ایران مشاهده شده است. به گفته مسوولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران، ویروس کرونا تاکنون ۱۸ مورد قطعی مبتلا در کشور داشته که چهار نفر آنان جان خود را از دست داده‌اند.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت در پی شیوع کرونا در برخی کشورها هشدار داد که فرصت مهار این ویروس در دنیا در حال از دست رفتن است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی تدروس آدهانوم گربریسوس در کنفرانسی خبری در ژنو در پاسخ به این پرسش که آیا شیوع کرونا به "نقطه اوج" رسیده است، گفت که هنوز امکان مهار این ویروس وجود دارد اما این فرصت در حال از دست رفتن است و باید بسرعت وارد عمل شویم.

پایان پیام/

مطالب مشابه