دو گزینه درمانی برای مقابله با کروناویروس
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همزمان با شیوع کرونا ویروس در چین و برخی از کشورهای دیگر متخصصان در حوزه علوم پزشکی آزمایشات خود برای یافتن روش درمانی موثری را آغاز کرده‌اند که تاکنون نتایج بدست آمده از آزمایش روی داروی ضد ویروس و انتقال پلاسما امیدوارکننده بوده است.

گروهی از پزشکان چینی در آزمایشات خود روی نوعی داروی ضد ویروسی، به اثربخشی آن روی نمونه‌های حیوانی پی بردند. همچنین در روش درمانی دیگر انتقال پلاسما از افراد مبتلا به کووید-۱۹ که بهبود پیدا کرده‌اند، به بیماران موثر بوده است. پزشکان امیدوارند با این روش بتوان سیستم ایمنی بیمار دریافت کننده پلاسما را تقویت کرد.

داروی ضد ویروسی با نام remdesivir معرفی شده است. هرچند در حال حاضر هیچ یک از صنایع دارویی در جهان مصرف آن را تایید نکرده‌اند. این درحالیست که شرکت دارویی Gilead ادعا کرده است که این دارو به بیماران چینی آلوده به کروناویروس داده می‌شود چرا که در حال حاضر درمان تایید شده‌ای وجود ندارد.

علاوه بر این، محققان در بررسی‌های خود دریافتند داروی remdesivir از بروز بیماری در میمون‌های آلوده به کروناویروس سندرم تنفسی خاورمیانه پیشگیری می‌کند.

به گزارش ایسنا همچنین گروهی از پزشکان چینی از تلاش برای بررسی روش درمانی دیگر به منظور مقابله با کووید-۱۹ خبر داده‌اند که در آن پلاسمای خون بهبودیافتگان کروناویروس به افرادی که در حال حاضر با این ویروس درگیر هستند تزریق می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه