هنوز درمان مشخص و داروی خاصی برای ویروس کرونا وجود ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدمهدی گویا گفت: در روزهای گذشته تعریف بیماری کرونا ویروس در کشور چین عوض شده است. به طوری که پزشکان این کشور با همان آزمایش‌های ابتدایی و علائم بالینی که در افراد مبتلا مشاهده می‌کنند، نظر قطعی در مورد ابتلاء به کرونا ویروس می‌دهند.

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت با اشاره به اختلاف نظر بین سازمان بهداشت جهانی و چین بر سر تعریف بیماری کرونا ویروس گفت: بر اساس تعریف کشور چین از کرونا ویروس، روز گذشته ۱۵ هزار مورد جدید ابتلاء تشخیص داده شد و امروز نیز ۴ هزار مورد جدید ابتلاء در چین اعلام شده است.

وی با اشاره به روش‌های درمانی برای بیماران مبتلا به کرونا ویروس افزود: هنوز درمان مشخص و داروی خاصی برای بیماری وجود ندارد و همچنان موضوع مراقبت از بیمار مطرح است که همین موضوع با توجه به موارد رو به افزایش ابتلاء، کار مراقبت از بیماران را سخت‌تر می‌کند، البته ۸۵ درصد موارد ابتلاء به کرونا ویروس همچنان در شهر ووهان چین هستند.

به گزارش مهر گویا در پایان در ارتباط با وضعیت کرونا ویروس در کشورهای همسایه ایران گفت: فعلاً این بیماری فقط در امارات متحده عربی مشاهده شده و موارد مشکوک در سایر کشورهای همسایه ایران، منفی بوده است، در کشور نیز مراقبت‌های بهداشتی و کنترلی به دقت رصد می‌شود، هر کسی که از کشور چین وارد ایران شود، تحت بررسی قرار می‌گیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه