۲۰ میلیون تومان برای یک دست دندان مصنوعی رقمی غیرواقعی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جمال تولی ضمن تکذیب خبر قیمت افزایش قیمت دندان مصنوعی تا ۲۰ میلیون تومان، ‌گفت: ۲۰ میلیون تومان برای یک دست دندان مصنوعی رقمی غیرواقعی و غیرمنطقی است.

سرپرست اداره مواد و تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو ادامه داد: در کشور حداقل ۳ تولیدکننده داریم که با کیفیت‌های خیلی خوب و قیمت‌های به مراتب پایین‌تر دندان‌ها را تولید مى‌کنند، گرانترین دندانی که در داخل کشور تولید مى‌شود حدود ۱۳۰ هزار تومان قیمت دارد که با مواد دیگری که برای ساخت آن صورت مى‌گیرد حداکثر ۲۰۰ هزارتومان هزینه خواهد داشت.

وی افزود: دندان‌های خارجی و البته گرانتر از این مبلغ هم موجود است اما نه در حد ۲۰ میلیون تومان! این خبر صحت ندارد و شاید با هزینه‌ها و دستمزدهای کلان این مبلغ را بیان کردند، اگر مردم چنین موضوعی را عینی دیده‌اند و اطلاع دارند به ما گزارش دهند، ما هم آماده نظارت در سراسر کشور خواهیم بود.

تولی به قیمت‌های اعمال دندان پزشکی و تجهیزات اشاره کرد و گفت: تمامی قیمت‌ها در سایت اداره کل تجهیزات پزشکی به آدرس imed.ir  موجود است و مراجعین بسته به کالاها مى‌توانند از قیمت‌ها مطلع شوند، متاسفانه اخیرا به حوزه دندانپزشکی ارز تعلق نمی‌گیرد درحالیکه این قیمت‌های ١٣٠ هزار و حداکثر ٢٠٠ هزار تومان که در اختیار عموم هست، بر اساس ارز نیمایی قیمت گذاری شده است.  

به گزارش فارس سرپرست اداره مواد و تجهیزات دندانپزشکی سازمان غذا و دارو در پایان در مورد کیفیت مطلوب اعمال دندانپزشکی و قیمت‌ها اضافه کرد: تعرفه‌ها را معاونت درمان اعلام خواهد کرد. بطور مثال برای ایمپلنت دندان، قیمت‌های مختلفی از ۱۳۰ هزار تا ۴۰۰ هزارتومان بسته به نوع مواد به کار رفته است.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه