جراحی جابه‌جایی فک و رفع مشکل تکلم، فاقد پوشش بیمه‌ای است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بهزاد رهسپار در یک نشست خبری که در انجمن جراحان فک و صورت ایران برگزار شد گفت: مراجعه مردم به دندانپزشک و یا متخصص فک و صورت برای بررسی ضایعات سرطانی در ناحیه دهان و فک هر ٦ ماه تا یکسال ضروری است، این سرطان‌ها بدون درد بوده اما با تشخیص زودهنگام درمان آنها نسبت به سایر سرطان‌ها امکانپذیر است.

رییس انجمن جراحان فک و صورت ایران ادامه داد: در کشور فقط پنج درصد خدمات دندانپزشکی را بیمه پوشش می دهند این کار باعث می شود مردم کمتر به بهداشت دهان و دندان اهمیت بدهند و بیماری‌ها نیز شایع تر می شود، همچنین جراحی هایی که برای جابجایی فک به دلیل مشکلات تکلمی و جویدنی انجام می شود پوشش بیمه ای ندارد و مشکلات زیادی را بوجود می آورد.

سعید نظافتی رییس هجدهمین همایش جراحان فک و صورت نیز در این نشست گفت: مصرف زیاد داروهای پوکی استخوان به جز کلیسم و ویتامین باعث به تعویق افتادن ترمیم استخوان‌ها و مشکلات دندان می شود، این موضوع در زنان بعد از یائسگی بسیار شایع است.

وی افزود: بسیاری از افراد از عوارض این داروها آگاه نیستند و دچار عفونت دندان‌ها و ناحیه دهان و فک می شوند، عدم مراجعه به دندانپزشک باعث افزایش بار هزینه ها به نظام سلامت می شود،شعار امسال همایش جراحان فک و صورت جراحی با حداقل عوارض است.

به گزارش ایرنا رییس هجدهمین همایش جراحان فک و صورت در پایان گفت: رویکرد همایش نیز تکنولوژی‌های نوین بوده و ١٦ جراحی زنده در این همایش ارایه می شود، پزشکانی از کشورهای آلمان، بلژیک، ایتالیا، هند و پاکستان نیز در همایش حضور دارند، جراحی های زیبایی شکاف لب و کام، تومورها و سرطان های سر و گردن از محورهای اصلی برگزاری این همایش هستند.

هجدهمین همایش بین المللی جراحان فک و صورت و همایش ایمپلنت خلیج فارس ٢٩ بهمن تا٢ اسفند در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه