سازمان تامین اجتماعی حدود ۴ هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهی دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مصطفی سالاری در مراسم آغاز بهره برداری از پایگاه برخط اطلاعات بیمه شدگان درمان کشور که با حضور وزیر بهداشت، وزیر ارتباطات و مدیر عامل سازمان بیمه سلامت برگزار شد، ضمن ابراز آمادگی برای مشارکت هر چه بیشتر در پیشبرد اهداف این پایگاه گفت: در زمینه پرونده الکترونیک سلامت نیز زمانی که تامین اجتماعی کار را آغاز کرد پیشگام بود اما اکنون از وضعیت اطلاع ندارم.

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: مشارکت در این پایگاه منجر می‌شود تا تجویزهای نابجای برخی از پزشکان را مدیریت کنیم البته مشروط به آن که دستورالعمل‌های تدوین شده در نظام سلامت به درستی اجرا شود تا با صرفه جویی‌های که از این طرح محقق می‌شود بتوانیم منابع را به سمتی ببریم که  پوشش خدماتمان ناقص است. در این زمینه استحقاق سنجی کمک بسیار زیادی به بیمه شدگان و صرفه جویی در هزینه‌ها می‌کند. سازمان تامین اجتماعی آمادگی دارد در حوزه بهداشت نیز ورود کرده و اقداماتی انجام دهد، در این زمینه تفاهم نامه‌ای با وزارت بهداشت منعقد کرده‌ایم تا خدمات گسترده‌ای به مردم ارائه دهیم زیرا این موضوع نقش پیشگیرانه‌ای خواهد داشت. 

وی افزود: در قبال پرداخت‌های به موقع به جامعه درمانی تعهداتی متوجه این سازمان بیمه گر است، در گذشته هم گفته‌اند که ما می‌خواهیم بدهی‌های خود را به موقع پرداخت کنیم تا به روز باشیم امروز خوشحال هستم که بخش عمده از تعهدات انجام شده و در حال حاضر حدود ۴ هزار میلیارد تومان بدهی به وزارت بهداشت داریم که ۳۲۰۰ میلیارد تومان آن طی هفته آینده از دولت به صورت اسناد خزانه دریافت خواهد شد و دانشگاه‌های علوم پزشکی می‌تواند مطالبات خود را از هفته آینده دریافت کند. این موضوع در شرایط اقتصادی فعلی فراتر از تصور ما بوده است. البته امیدوار هستیم بتوانیم سال آینده را بدون بدهی به مراکز درمانی کشور آغاز کنیم.

به گزارش ایسنا سالاری در پایان به موضوع سطح بندی خدمات و مراکز درمانی اشاره کرد و اظهار کرد: امروز این آمادگی را داریم در صورتی که وزارت بهداشت آماده بود با علی الحساب‌ها کار را آغاز کنیم به طور مثال اگر در حوزه درمان سرپایی و بستری شهرستانی که دارای ۳۰۰ هزار نفر جمعیت است و اکنون به جای ۳۰۰ تخت بیمارستانی ۲۵۰ تخت دارد ما بتوانیم ۵۰ تخت دیگر را به این مرکز اضافه کنیم تا بیمارستان‌های کوچک و فاقد بازده ساخته نشود.

پایان پیام/

مطالب مشابه