نصب دوربین‌های حرارتی در فرودگاه‌های بین‌المللی برای کنترل بهتر مسافران
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی با اعلام این خبر گفت: برای کنترل مرزهای ورودی کشور که یکی از مهم ترین آنها فرودگاه امام خمینی "ره" است و همچنین در تمام فرودگاه های بین المللی کشور همکاران ما در حوزه مراقبت مرزی به طور دائم حضور دارند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: ابزاری که کارشناسان بهداشت استفاده می کنند تب سنج های لیزری است که در تمام دنیا هم استفاده می شود. ما معتقدیم چون همکاران ما چهره به چهره افراد را چک می کنند، با تب سنج لیزری دقت کار بسیار بالا می رود. دلیل اصلی این است که اگر فردی داروی تب بُر خورده و تب نداشته باشد ولی سایر علائم بیماری را داشته باشد کارشناسان قادر خواهند بود ارزیابی لازم را انجام دهند.

وی افزود: این تب سنج ها اکنون در تمام مرزهای ورودی کشور وجود دارد. خوشبختانه تجربیات بسیار گرانبهایی هم در کنترل مرزها داریم که ورود و خروج صدها هزار نفر از زائران عزیز در مراسم اربعین حسینی و موسم حج از جمله این تجارب است، اما با این وجود از چند روز قبل با همکاری صمیمانه ای که شورای عالی امنیت ملی، سازمان بازرسی کل کشور، پدافند غیرعامل و فرودگاه امام"ره" داشتند، خوشبختانه علاوه بر کنترل کارشناسان بهداشت، دوربین های حرارتی هم نصب شده که برای اطمینان بخشی بیشتر بسیار موثر خواهند بود.

به گزارش وب‌دا رئیسی در پایان اضافه کرد: برنامه بعدی ما این است که با همکاری سایر سازمان ها، دوربین های بیشتری در اختیار ما قرار گیرد تا بتوانیم با نصب آنها در مرزها و فرودگاه های بین المللی مشهد، اصفهان، تبریز و شیراز کنترل های بهداشتی را تشدید کنیم، الان شرایطی که در کنترل مرزها داریم شرایط مناسبی است. با نصب این دوربین ها دقت کار بالاتر می رود و می توان حجم وسیع تری از مسافران همه کشورها که وارد می شوند را در مرزهای هوایی، زمینی و دریایی، برای کمک به اطمینان بیشتر کنترل بهداشتی کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه