استعفای ۱۰۰ نفر از مدیران و کارشناسان سازمان بهزیستی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، وحید قبادی دانا در نشست خبری خود با اصحاب رسانه گفت: حدود 3 ماه نیم پیش بهزیستی بخشنامه ای درباره تعارض منافع مدیران بهزیستی صادر شد، چرا که برخی مدیران همزمان با پست مدیریتی خود یکی از مراکز را به صورت خصوصی و دولتی اداره  می‌کردند، در حقیقت بخشنامه ای صادر شد تا مدیران بین وظایف اجرایی و اداره مرکز یکی را انتخاب کنند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور درباره استعفای مدیران گفت: در این مدت 272 نفر از مدیران و کارشناسان سازمان در مراکز مسئولیت داشتند که 172 نفر  از سمت خود در مراکز خصوصی استعفا دادند که شامل 3 نفر از مدیران کل استان، 6 نفر معاون استانی، 31 نفر رئیس  اداره استان، 26 نفر کارشناس مسئول، 105نفر کارشناس ناظر بودند و همچنین 100 نفر از سمت مدیریتی خود در سازمان استعفا دادند که شامل دو مدیرکل استان، 8 معاون استان، 12 رئیس اداره استان و 19 کارشناس مسئول 59کارشناس ناظر بودند.

وی در خصوص مستمری افراد مجهول الهویه افزود: در خصوص این افراد نیز ماهانه یک میلیون و ۱۴۰ هزار تومان سازمان به مراکز نگهداری پرداخت می‌کند. همچنین برای نگهداری ۲۷ هزار معلول ضایع نخاعی ۵۵۴ هزار تومان حق پرستاری در کارت خانواده شارژ می‌شود، همچنین از هفته آینده برای ۱۰ هزار خانوار دیگر که دارای معلولیت شدید و خیلی شدید هستند علاوه بر ۲۷ هزار خانوار حق پرستاری در نظر گرفته شده و مبلغ ۲۵۰ هزار تومان کمک هزینه پرستاری پرداخت می شود، در حوزه مسکن مددجویان نیز تفاهم نامه های خوبی در حال انعقاد است که در دهه فجر اعلام می شود.

قبادی دانا درباره سهمیه بندی بنزین خاطرنشان کرد: باتوجه به اینکه امکان شارژ کارت بنزین سابق برای معلولان وجود نداشت ما نگران وضعیت معلولان بودیم البته برخی معلولان نیز در این زمینه کارت سوخت با مشکل مواجه شدند. با رایزنی هایی که انجام دادیم قرار شد برای معلولان ظرف مدت ۱۰ روز کارت سوخت جدید صادر شود در حال حاضر نیز یک هفته از این زمان می‌گذرد، به تمام کسانی که دارای معلولیت بوده و کارت معلولیت داشته باشند ۱۰۰ لیتر سوخت تعلق می‌گیرد.

رئیس سازمان بهزیستی کشور تصریح کرد: مراکز آسیب های اجتماعی که از طرف  شهرداری در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفته است، طی جلسات مختلف ما از شهرداری و استانداری پیگیر این موضوع بودیم و در منطقه ۵ و ۸ دو مرکز در اختیار سازمان بهزیستی قرار گرفت که فضاهای در اختیار قرارگرفته کافی نیست. ما معتقدیم باید در هر منطقه حداقل یک مرکز در اختیار ما قرار گیرد، گرمخانه های شهرداری نیز در اختیار شهرداری است که نسبت به گذشته ظرفیت بهتری ایجاد شده است.

وی در خصوص درمان و پذیرش معتادان متجاهر منع پذیرش گفت: مسئولیت درمان در کشور با وزارت بهداشت است. موضوع درمان معتادان متجاهر منع پذیرش در کمیته درمان ستاد مبارزه با مواد مخدر مطرح شده است سازمان بهزیستی نیز مسیولیتی در درمان این افراد ندارد.

قبادی دانا همچنین درباره مناطق سیل‌زده گفت: در شهرهای کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان شاهد وقوع سیل بودیم. در هفته اول وقوع سیل، بهزیستی میزان آسیب را بررسی کرد که شامل مواردی مانند آبگرفتی منزل ، تخریب ساختمان، آسیب زمین کشاورزی و آسیب وسایل منزل بود، برای افرادی که در مناطق سیل زده بودند مبلغی به عنوان کمک هزینه سیل در کارت بانکی آنها شارژ شد. در استان هرمزگان به 850 خانوار، درمنطقه جنوبی کرمان به 950 خانوار و به 5 هزار 500 خانوار در روستاهای 6 شهرستان چابهار، کنارک، نیکشهر، فنوج، دلگان در مرحله اول کمک شد که در مرحله دوم نیز 2هزار 750خانوار اضافه شدند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: این مبالغ از 350 تومان تا 1 میلیون تومان است که در کارت بانکی آنها شارژ می‌شود. همچنین 2 هزار 755خانوار در مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان که در نوبت بودند تحت پوشش قرار گرفتند و کمک های مستمر از دی ماه در کارت بانکی آنها شارژ می‌شود، 1میلیارد تومان برای رفع آسیبی که به مددجویان در مناطق سیل زده وارد شده بود هزینه شد و 2 میلیارد 750 میلیون تومان کمک غیر نقدی در سیستان و بلوچستان تخصیص یافت.

به گزارش ابینا وی در پایان اضافه کرد: مددجویان سرپرست خانوار علاوه بر کمک های دولت و بنیاد مسکن مبلغ 15 میلیون تومان کمک بلاعوض در منطقه روستایی دریافت می‌کنند که این مبلغ در منطقه شهری 20 میلیون تومان است، حساب بانکی برای کمک های مردمی از طریق رسانه ملی  اعلام شد که 2 میلیارد تومان تا امروز کمک جمع آوری شده است و به مددجویان بهزیستی که در سیل آسیب دیده اند  اختصاص پیدا می‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه