۴ مجموعه کلاهبردار و سوء استفاده‌گر از بیمه اجباری سلامت به مراجع قضایی معرفی شدند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد منتقمی‌راد با اشاره به استفاده برخی از سودجویان از اجباری بودن بیمه سلامت اظهار کرد: طرح پوشش اجباری بیمه سلامت از هفته گذشته آغاز شده است که بر اساس آن افرادی که فاقد پوشش بیمه هستند پس از ارزیابی وسع و قرار گرفتن در دهک خود، تحت پوشش بیمه اجباری قرار می‌گیرند. متأسفانه برخی از افراد سودجو از کلمه اجباری این طرح سوءاستفاده کرده و اقدام به کلاهبرداری از مردم می‌کنند.

مدیر کل حراست سازمان بیمه سلامت ادامه داد: افراد سودجو به مردم اطلاعات درست نداده و به جای آنکه آن‌ها را به دفاتر پیشخوان دولت جهت ثبت‌نام در پوشش بیمه اجباری سلامت هدایت کنند به آن‌ها این هشدار را داده‌اند که در صورت بیمه نشدن یارانه شان قطع می‌شود، افراد سودجو به دروغ کارت‌های هوشمند با قابلیت پوشش تمام عمل‌های جراحی و خدمات دندان پزشکی را فروخته و پول زیادی از افراد دریافت کرده‌اند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان منتقمی راد در پایان گفت: با شناسایی افراد سودجود از طریق شماره‌هایی که برای مردم پیامک ارسال کرده بودند، ۴ مجموعه متخلف به مراجع قضایی معرفی شدند که از این میان برای  ۲ مجموعه حکم صادر شده است، مردم شکایت‌های زیادی از طریق سامانه ۱۶۶۶ به بیمه سلامت کرده‌اند و پس از اطلاع‌رسانی، تعداد تماس‌های افراد سودجو با مردم کاهش پیدا کرده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه