اجلاس هم‌اندیشی پزشکان با حقوق‌دانان شورای نگهبان برگزار می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباس آقازاده اهم مصوبات سومین جلسه این مجمع که در هفدهم مهر در شهر ارومیه برگزار شد را تشریح نمود.

رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: بدنبال جلسه هم اندیشی ارکان سازمان نظام پزشکی و نمایندگان عضو کمیسیون بهداشت و درمان که مهرماه در سازمان نظام پزشکی برگزار شد در این نشست نیز با تاکید بر اهم مذاکرات این جلسه مقرر شد هرچه سریعتر کمیته های مشترک فی مابین تشکیل و در مورد مسایلی همچون بررسی طرق استحصال منابع پایدار در پیشبرد امر سلامت در قانون توسعه ششم و قانون بودجه سال 1398 و پیشاپیش قانون بودجه سال 1399 ، تعیین قیمت تمام شده واقعی خدمات سلامت و تعرفه های خدمات تشخیصی و درمانی سال 1399بحث و تصمیم گیری شود. 

وی افزود: همچنین مقرر شد "کارگروه مشترک کمیسیون بهداشت ، درمان و آموزش مجلس با نمایندگان سازمان نظام پزشکی در خصوص نظام سلامت، پزشک خانواده و نظام ارجاع و الگوی کشوری نظام ارجاع " هرچه سریع تر تشکیل و راهکارهای لازم تمهید و اطلاع رسانی شود.

آقازاده یکی از دستاوردهای این جلسه را پیگیری لازم در زمینه امکان برگزاری اجلاس هم اندیشی با حقوق دانان شورای نگهبان  و در اسرع وقت نشست هم اندیشی و طرح مشکلات و مباحث حقوقی فراروی جامعه پزشکی با کارشناسان مربوطه دانست و گفت: بدنبال پیشنهاد دکتر بابایی مقررشد نشست های مشترک با حقوق دانان شورای نگهبان و کارشناسان مربوطه در دستور کار قرار گرفته در زودترین زمان این نشست ها برگزار شود.

رییس مجمع عمومی سازمان نظام پزشکی با اشاره به مطالبه گری جامعه پزشکی و لزوم اطلاع رسانی مصوبات مجمع به تشکیل گروه تحرریه در این مجمع تصریح کرد: از این پس مصوبات مجمع عمومی سازمان به سرعت تنظیم و از طریق درگاه اینترنتی و رسانه های مجازی سازمان در اختیار جامعه پزشکی قرار خواهد گرفت.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی وی در پایان اضافه کرد: در خصوص "سمینار تخصصی جامعه پزشکی و مسائل سلامت " در آبان ماه 98 ، که به ابتکار دبیر محترم شورای عالی برگزار خواهد شد ، مقرر شد موضوعات زیر توسط اعضای هیات رئیسه مجمع بصورت مقاله آماده و ارائه شود.

1_ قیمت واقعی تمام شده و مبانی علمی تعیین تعرفه خدمات سلامت " – دکتر حسین بابائی

2_ جمعبندی نقاط ضعف و قوت طرح پزشک خانواده شهری در دو استان فارس و مازندران –دکتر لاله تدین

3_ نظام سلامت در ایران ، بررسی تطبیقی منابع مالی نظام سلامت در کشورهای مختلف " – دکتر عباس آقازاده

پایان پیام/

مطالب مشابه