دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی باید جایگاه ممتازی در عرصه بین‌المللی پیدا کند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا زالی در خصوص برنامه‌ای برای مدیریت در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی دارای پیشینه درخشان است. حضور اعضای هیأت علمی مبرز و دانشجویان ممتاز موجب شده مجموع دانشگاه پیشتاز ارائه خدمات در عرصه‌های مختلف باشد، در عرصه آموزشی و پزوهشی فکر می‌کنم دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی یکی از سنگرداران عرصه سلامت کشور است.

وی افزود: در طول سالیان اخیر شاهد رشد و ارتقا کمی و کیفی دانشگاه بوده‌ایم؛ البته این دانشگاه کماکان در مسیر تعالی قرار دارد. تلاش می‌کنیم با تقلیل حواشی، دانشگاه با ریل گذاری‌های  مناسبی که در ادوار گذشته صورت گرفته بتواند مسیر پرشتاب توسعه را ادامه دهد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ادامه داد: دانشگاه از یک برنامه استراتژیک روشن برخوردار است و آن چیزی که موجب امتیاز ویژه و برتر این دانشگاه می‌شود، وجود اساتید دلسوز و علاقه مند در کنار دانشجویان بسیار ساعی است که در آنها فصل مشترکی وجود دارد و آن عرقی است که به این دانشگاه دارند.

زالی گفت: در این دانشگاه از یک خانه بهداشت در اقصی نقاط دانشگاه تا بالاترین مراکز تخصصی، شاهد عرقی هستیم که همه به این دانشگاه دارند و بن مایه ما در برنامه تعالی دانشگاه همین خواهد بود، تلاش می‌کنیم با افزایش نشاط در سطح دانشگاه و بهره جستن از همه ظرفیت موجود در دانشگاه و ایجاد فضاهای توسعه یافته و باز برای همه افراد، بتوانیم به تعالی دانشگاه کمک کنیم.

وی اظهار کرد: قدر مسلم این است که شرایط فعلی از نظر اجرایی برای همه کارهای اجرایی سخت است و مشکلات اعتباری و مشکلات متعدد ناشی از تحریم وجود داشته و  شرایط خاصی  بر کشور حاکم است، اما فکر می‌کنم به دلیل عصاره سخت کوشانه‌ای که همواره در ساختار این دانشگاه سراغ دارم، بتوانیم با تلاش جمعی و ابتنا به خرد جمعی و بهره جستن از همه ظرفیت‌ها، بهره مند شویم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با اشاره به تدوین برنامه جامع در این دانشگاه گفت: بنده یک برنامه جامعی را برای دانشگاه تدارک دیده‌ام که ان شاء الله در همه ابعاد بهداشت، آموزش و پژوهش با بهره جستن از تجارب قبلی و به خصوص با استفاده از ظرفیت همه نخبگانی که در دانشگاه حضور دارند و اعلام آمادگی کردند که در اداره دانشگاه به بنده کمک کنند، آن را اجرا می‌کنیم.

زالی ادامه داد: تلاش می‌کنیم دانشگاه شهید بهشتی بیش از گذشته محیطی پر نشاط برای دانشجویان باشد، به نظرم می‌رسد با وجود این برنامه جامع که ان شاء الله در اسرع وقت از آن رونمایی خواهد شد، ما دانشگاه را به سرمنزل اهداف خود برسانیم.

به گزارش فارس وی در پایان اضافه کرد: نگاه ما در دانشگاه نگاه فراملی است، معتقدیم این دانشگاه باید جایگاه ممتازی در عرصه بین‌المللی پیدا کند و ما پیش بینی می‌کنیم تا بتوانیم یکی از عناصر کنشگر در مرجعیت علمی باشیم و این دور از دسترس نیست.

پایان پیام/

مطالب مشابه