واردات داروهای ممنوعه به هیچ‌وجه قابل بخشش نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بشیر خالقی در مورد انتشار خبری مبنی بر واردات آمپول تستوسترون و سایر داروهای ممنوعه بجای پودر نارگیل و کاکائو، گفت: ما باید ابتدا صحت و سقم این خبر را مورد بررسی قرار دهیم، بنابراین در نشست آتی کمیسیون بهداشت و درمان این موضوع را مطرح کرده و از مسئولان سازمان غذا و دارو هم در این مورد سوال خواهیم کرد.

عضو فراکسیون غذا و دارو مجلس ادامه داد: آنچه مسلم است واحدهای نظارتی سازمان غذا و دارو و دانشگاه‌های علوم پزشکی باید نظارت دقیقی بر این بخش داشته باشند و متخلفانی که به این امر مبادرت ورزیده‌اند را به دستگاه قضایی معرفی کرده تا با اشد مجازات با آنها برخورد شود.

وی افزود: در شرایطی که کشور در حوزه تامین دارو با بحران مواجه شده است و بیماران برای تهیه دارو با مشکلات جدی مواجه شده‌اند، انجام این قبیل اقدامات به هیچ‌وجه قابل‌قبول نیست، امیدواریم این خبر تنها شایعه باشد، اما به مسئولان وزارت بهداشت و درمان نیز هشدار می‌دهیم با دقت بیشتری بر حوزه واردات غذا و دارو نظارت داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت خالقی در پایان گفت: ما نیز در مجلس از بُعد نظارتی به این موضوع ورود پیدا خواهیم کرد و چنانچه این خبر صحت داشته باشد از ابزارهای قانونی و نظارتی که در اختیار داریم برای برخورد با تخلف صورت گرفته در این حوزه استفاده خواهیم کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه