عدالت بین رشته‌ای در تعیین تعرفه‌های پزشکی لحاظ نمی‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جلال جلال شکوهی درباره تعرفه خدمات پزشکی و اقداماتی که باید در این راستا انجام شود اظهار داشت: در طول چند دهه گذشته مبانی تعیین تعرفه‌های خدمات پزشکی همواره با اعتراضات گروه‌های مختلف پزشکی مواجه می‌شد و گروه‌های مختلف اعتراض داشتند که عدالت بین رشته‌ای در تعیین تعرفه‌ها لحاظ نمی‌شود.

 رئیس انجمن علمی رادیولوژی ایران ادامه داد: از دو سال گذشته اراده جامعه پزشکی ایران و سازمان نظام پزشکی بر اجرای کتاب CPT و RBRVS بدون دخل و تصرف بود و خوشبختانه در این راه قدم‌های مثبتی نیز برداشته شده است، ولی اجرای کتاب اصل CPT و RBRVS قطعا نیازمند اعمال تمامی مناسبات حاکم بر آن کتاب است تا از بی‌عدالتی‌های نهادینه شده جلوگیری شود.

وی افزود: در راستای اجرای اصل کتاب CPT و RBRVS باید نسبت‌های بین خدمات پزشکی مختلف حفظ شود، K خدمات پزشکی طبق کتاب اصل CPT باید یکسان تعریف شده و از تعریف کای جدید و متفاوت با کتاب اصل CPT و RBRVS "که ریشه بی‌عدالتی‌های تاریخی در مبانی تعیین تعرفه‌های پزشکی است" جلوگیری شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: انجمن رادیولوژی ایران طی مکاتباتی که با وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی داشته طبق نظر جامعه پزشکی و جهت پایان دادن به بی عدالتی‌ها خواستار اجرای کتاب اصل CPT و RBRVS و تمامی اجزای حاکم بر آن کتاب، شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه