۲۰ میلیون تومان کمک بلاعوض به محققین جوان حوزه پزشکی
به گزرش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی با اشاره به دیدار 2 هزار نفر از نخبگان جوان و استعدادهای برتر علمی کشور با رهبر معظم انقلاب، اظهار داشت: محققان جوان در وزارت بهداشت به شیوه‌های مختلفی تحت حمایت قرار می‌گیرند. 

وزیر بهداشت ادامه داد: در ارتباط با محققین جوان، پشتیبانی‌های مالی صورت می‌گیرد؛ به طوری که وزارت بهداشت با محققینی که سن آنها زیر چهل سال باشد و کارهای تحقیقاتی باکیفیت و قابل ارائه داشته باشند، مبلغی بین 15 الی 20 میلیون تومان کمک بلاعوض ارائه می‌کند تا این افراد بتوانند تحقیقات‌شان را به نتیجه برسانند. 

وی افزود: همچنین از محققین جوانی که مقطع phd را پشت سر گذاشته باشند و نمرات آنها وضعیت مطلوبی را داشته باشد و از کارهای تحقیقاتی باکیفیتی برخوردار باشند، حمایت صورت می‌گیرد؛ به طوری که طرح نیروی انسانی آنها در مراکز تحقیقاتی گذرانده خواهد شد و درصدی از دوره آنها نیز بخشیده می‌شود تا بتوانند زودتر دوره طرح خود را به پایان برسانند. 

نمکی به اشاره به فعالیت برخی از محققین از شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: وزارت بهداشت از محققینی که در شرکت‌های دانش‌بنیان فعالیت می‌کند نیز حمایت‌هایی را انجام می‌دهد به طوری که در زمینه ثبت و فروش محصولات این افراد از محققان جوان حمایت می‌کنیم. همچنین از سوی دیگر تلاش می‌کنیم این افراد را به صندوق توسعه ملی معرفی کنیم تا وام‌های ارزان‌قیمت و کم بهره دراختیار آنها قرار گیرد تا شاهد پیشرفت روز‌افزون این محققین باشیم. 

وزیر بهداشت در خصوص گلایه برخی از محققین جوان در زمینه واردات کالاهایی که تولید مشابه داخل دارند گفت: از زمان حضور بنده در وزارت بهداشت تاکنون هیچ‌گونه وارداتی از کالاهایی که تولید مشابه داخلی دارند انجام نشده است و این موضوع را به عرض مقام معظم رهبری رساندم، ما در راستای حمایت از تولید داخل، واردات دارو و تجهیزات پزشکی که تولید مشابه داخل دارند را ممنوع کرده‌ایم. 

وی اظهار کرد:‌ یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان دستگاه رادیوتراپی را ساخته بود که با این شرکت قرارداد خرید 10 محصول را امضا کردیم تا مورد حمایت وزارت بهداشت قرار گیرد، همچنین با یکی دیگر از شرکت‌های تولیدکننده که در زمینه تولید دستگاه دیالیز فعالیت می‌کند، قرارداد خرید 540 دستگاه ماشین‌آلات بسته شده و تاکنون 200 دستگاه به مراکز درمانی رسیده است. 

به گزارش فارس نمکی در پایان اضافه کرد: سیاست وزارت بهداشت حمایت از محققان جوان و کالاهای ایرانی است و ما به هیچ عنوان اجازه واردات کالاهایی که تولید مشابه داخل دارند را نمی‌دهیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه