توزیع پزشکان بر مبنای مناطق محروم انجام می‌شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم جان بابایی در حاشیه بازدید از بیمارستان امام خمینی (ره) اسفراین با بیان اینکه سال گذشته  700 پزشک با اولویت مناطق محروم و کم برخوردار توزیع شده اند، گفت: امسال نیز پیش بینی می شود همین تعداد در این مناطق توزیع شوند که کاهش اعزام های غیر ضرور به شهر های مجاور این مناطق  از مهمترین اهداف اجرای این برنامه است.
 
معاون درمان وزارت بهداشت ادامه داد: 230 منطقه کم برخوردار در کشور وجود دارد، بیش از نیمی از پزشکان طرحی در این مناطق به مردم خدمات درمانی ارائه می کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح سهمیه 30 درصدی مناطق محروم در پذیرش دستیار تخصصی گفت: این طرح مصوبه مجلس است که در ماندگاری پزشکان اثرات مفید داشته و  این پزشکان متعهد می شوند 12 سال در منطقه خود بمانند و خدمات درمانی ارائه کنند.

جان بابایی امروز همچنین در نشست با اعضای هیات رئیسه دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه با وجود تحریم هایی که کشور به آن مبتلا شده است، در حوزه تجهیزات پزشکی به رشد خوبی رسیده ایم، گفت : 90 درصد تجهیزات پزشکی مورد نیاز به همت جوانان ایرانی در داخل کشور تولید می شود.

معاون وزیر بهداشت ادامه داد: هم اکنون بهترین لوازم ارتوپدی تولید داخل داریم که نیاز معاونت درمان را از همان ها تامین می کنیم، هم اکنون دستگاه دیالیز تولید شده جوانان ایرانی در مسیر تولید انبوه است، همچنین دستگاه رادیوتراپی در کشور تولید و پیش خرید شده است.

به گزارش وب‌دا وی در پایان از انعقاد تفاهم نامه با بیمه تامین اجتماعی برای پرداخت 60  درصد اسناد پزشکی تا پایان هرماه خبر داد و افزود: با این تفاهم نامه نیمه دوم سال برای حوزه سلامت از نیمه اول در بخش اعتبارات بهتر خواهد بود، امروزه نوآوری در پزشکی و وارد کردن دانش جدید با افزایش ظرفیت های بین رشته ای ایجاد می شود بر مشارکت دانشگاه های علوم پزشکی با دانشگاه های صنعتی برای ایجاد دروس بین رشته ای تاکید کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه