در گام اول دریافت خدمات سلامت باید به پزشک عمومی مراجعه شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد رضا میرزایی افزود: مراجعه به پزشک متخصص هم هزینه‌های بیمار و هم هزینه بیمه‌های درمانی را بالا می‌برد. مردم در گام اول باید برای دریافت خدمات سلامت به پزشک عمومی مراجعه کنند تا اگر نیاز به خدمات تخصصی بود، توسط پزشک عمومی به متخصص ارجاع داده شوند.

وی درباره ارائه خدمات سلامت در قالب نظام ارجاع و پزشکی خانواده افزود: در حال حاضر افرادی که حق بیمه آنها توسط دولت پرداخت می‌شود، روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت، بر اساس قانون باید خدمات سلامت را در قالب نظام ارجاع و پزشکی خانواده دریافت کنند. اگر افراد به خدمات تخصصی نیاز داشته باشند، بیمار به مراکز دولتی ارجاع داده می‌شود.

مدیرکل خدمات عمومی سازمان بیمه سلامت ادامه داد: در روستاهای کشور بیش از ۶ هزار و ۷۰۰ پزشک در مراکز خدمات جامع سلامت مستقر شده و خدمات سطح یک به همراه تیم سلامت ارائه می‌شود.

میرزایی گفت: نظام ارجاع و پزشکی خانواده برای جمعیت ساکن روستاها، عشایر و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت که از بیمه رایگان برخوردار هستند در حال اجرایی شدن است. این افراد خدمات تخصصی و فوق تخصصی را در مراکز دولتی و مراکز خصوصی طرف قرارداد دریافت می‌کنند.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت وی در پایان اضافه کرد: البته اگر روستاییان، عشایر و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت در سفر بوده و شرایط اورژانس داشته باشند، بدون نظام ارجاع پذیرش می‌شوند، نظام ارجاع و پزشکی خانواده برای جمعیت شهری استان‌های فارس و مازندران هم اجرا می‌شود و اگر افراد خارج از نظام ارجاع مراجعه کنند، تعرفه آنها متفاوت خواهد بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه