شرکت‌های وارد کننده تجهیزات پزشکی به سمت تولید حرکت کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اسحق عامری اظهار کرد: افتخار هیات امنای صرفه جویی ارزی اینست که تا کنون توانسته است از اعزام بیماران به خارج از کشور ممانعت به عمل آورد و باعث صرفه‌جویی ارزی زیادی در کشور شده است.

سرپرست اداره بازرگانی داخلی و خارجی هیات امنای صرفه جویی ارزی ادامه داد: رهاورد واردات تجهیزات پزشکی به شرطی ارزشمند است که به ازاء خروج ارز زیر ساخت های تولید و کارآفرینی را مهیا نماید، همسو و همگام با سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید داخل و اشتغال به کار کارگران و مهندسان ایرانی و بنابر نامگذاری سال ۱۳۹۸ به نام رونق تولید از سوی رهبر  معظم انقلاب اسلامی ما تمام توان خود را به کار می‌بندیم تا تجهیزات و ملزومات پزشکی را از تولیدکنندگان داخلی خریداری کنیم و با سیاست‌ها و خط‌مشهای حمایت از تولید داخل، شرکت‌هایی که تاکنون اقدام به واردات تجهیزات پزشکی کرده‌اند به سمت تولید حرکت کنند.

وی افزود: شرکت‌های واردکننده تجهیزات پزشکی باید در کمترین زمان ممکن برنامه اجرایی خود را در راستای انتقال تکنولوژی به هیات امنا ارائه دهند.

به گزارش وب‌دا عامری در پایان گفت: در هیات امنا نیز در راستای حمایت هرچه بیشتر از تولید داخل برنامه منسجمی تدوین شده ‌است که با تشکیل واحدهای تخصصی حمایت از تولید داخل و ایجاد کمیته‌های تخصصی امیدواریم در کمترین زمان ممکن این امر میسر شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه