خدمات درمان ناباروری برای جامعه هدف تحت پوشش بهزیستی رایگان است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی شادنوش در رابطه با موضوع ناباروری و توصیه‌های مقام معظم رهبری در مورد ازدیاد جمعیت، گفت: درحال حاضر نسبت به سال‌های گذشته خدمات ارائه خدمات در حوزه درمان ناباروری افزایش یافته است و اکنون حدود ۸۸ مرکز در سراسر استان‌ها درحال فعالیت هستند. 

رئیس مرکز مدیریت پیوند وزارت بهداشت ادامه داد: در گذشته افرادی که از این خدمات استفاده می‌کردند یک‌بار در سال تحت پوشش حمایت‌های مالی قرار می‌گرفتند ولی در دستورالعمل جدید این خدمات تا ۳ بار در سال به صورت حمایتی ارائه می‌شود. این خدمت در گذشته به خانم‌هایی تا سن ۴۳ سالگی ارائه می‌شد ولی اکنون سن ارایه خدمات دو سال افزایش یافته است، عموم مردم می‌توانند با پوشش ۸۵ درصدی خدمات را دریافت کنند ولی ارائه خدمات درمان ناباروری برای جامعه هدفی که تحت پوشش بهزیستی هستند رایگان است.

وی در رابطه با پروسه‌های درمان افزود: طبق استانداردهای جهانی فرایندهای درمانی بین ۳۰ تا ۳۵ درصد موفقیت کسب می‌کنند، فرایند درمانی در دنیا وجود ندارد که در نوبت اول صددرصد موفقیتآمیز باشد. گاهی ممکن است دوره‌ها و سیکل‌های زیادی طی شود تا پاسخی مثبت دریافت شود ولی تلاش شده است که لیست‌های انتظار به حداقل زمان برسند، در تمام استان‌ها مراکز درمان ناباروری وجود دارند تصریح کرد:  مردم می‌توانند از طریق معاونت‌های درمان دانشگاه‌های علوم‌پزشکی آدرس این مراکز را دریافت و مراجعه کنند.

به گزارش فارس شادنوش در پایان در رابطه با تحریم داروهای این حوزه و هزینه‌های بالای آنها گفت: در حال تلاش هستیم که از کسانی‌ که توان مالی کمی دارند حمایت شود، هیچ مرکز خصوصی حق اینکه خارج از مصوبه مبالغی را دریافت کند ندارد و خدمات باید طبق تعرفه‌ها ارائه شوند و اگر تخلفی صورت گرفت مردم می‌توانند از طریق تماس با سامانه ۱۹۰ تخلفات را برای پیگیری گزارش کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه