بند مربوط به پایانه‌های فروشگاهی گروه پزشکی در قانون بودجه ۹۹ تصویب نشود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی اصغر پیوندی روز شنبه در نامه‌ای خطاب به علی نوبخت نوشت: جامعه پزشکی در سالیان پس از انقلاب شکوهمند اسلامی و به ویژه در دوران دفاع مقدس همواره خود را یار و یاور مظلومان و اقشار جامعه دانسته است. از همین حیث طی سنوات اخیر که تحریم‌های ظالمانه و فشار اقتصادی بیش از پیش بر مردم این مرز و بوم وارد آمده است، سعی در تحکیم روابط خویش با مردم داشته‌ایم.

در این نامه آمده است: با این وجود در حالی‌که یکی از وظایف حاکمیت حمایت همه جانبه از این قشر خدوم است اما وضع بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۸ و ایجاد تبعیضی ناروا بین تعرفه‌های جامعه پزشکی با سایر صنوف و تصویب مقررات مالیاتی سخت گیرانه می‌تواند در آینده‌ای نه چندان دور موجبات دلسردی را برای خدمت به آحاد جامعه از سوی پزشکان فراهم آورد.

وی افزود: نظر به این‌که در آستانه تقدیم بودجه سال ۹۹ کل کشور به مجلس شورای اسلامی هستیم، مستدعی‌ است ضمن عدم تصویب مجدد بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه سال جاری در راستای تعیین واقعی ارزش خدمات سلامت گام برداشته شود.

به گزارش ایرنا بند «ی» تبصره ۶ قانون بودجه سال ۹۸ می‌گوید همه صاحبان حرف و مشاغل پزشکی، پیراپزشکی، داروسازی و دامپزشکی که مجوز فعالیت آنها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سازمان نظام پزشکی ایران و یا سازمان نظام دامپزشکی و سازمان دامپزشکی ایران صادر می‌شود، مکلفند در چهارچوب آیین نامه تبصره ۲ ماده ۱۶۹ قانون مالیات‌های مستقیم مصوب ۴ اسفند ۱۳۶۶ و اصلاحات و الحاقات بعدی آن از ابتدای سال ۱۳۹۸ از پایانه فروشگاهی استفاده کنند.
پایان پیام/

مطالب مشابه