بومی‌سازی داروهای ایمونوتراپی در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید امیر انواری در آستانه برگزاری همایش یک روزه اورژانس‌های انکولوژی اظهار داشت: این همایش به همت انجمن کلینیکال انکولوژی ایران، ۱۸ مهر ۹۸ با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته در تهران برگزار می‌شود.

دبیر علمی همایش یک روزه اورژانس‌های انکولوژی ادامه داد: جراحان انکولوژی، جراحان اعصاب، متخصصین پاتولوژی و هماتولوژیست‌ها از جمله گروه‌های هدف در این همایش خواهند بود و محور اصلی همایش اورژانس‌های انکولوژی با تکیه بر درمان‌های نوین است.

وی افزود: درمان‌های نوین که در اورژانس‌های انکولوژی استفاده می شود همچونIMRT، IgRT، VMAT و...، از جمله موضوعاتی است که در این همایش با حضور اساتید و صاحبنظران و شرکت کنندگان مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.

انواری گفت: درمان‌های هدفمند و ایمونوتراپی از دیگر محورهای علمی این همایش یک روزه خواهد بود، در حال حاضر انحصار ایمونوتراپی برای ۲ تا ۳ کشور است ولی خوشبختانه به همت شرکت های داروسازی داخل کشور و همکاری شرکت های بین المللی ایمونوتراپی در کشور ما استفاده می‌شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از بومی سازی داروهای ایمونوتراپی در کشور خبر داد و گفت: البته برخی از مواد اولیه این داروها از خارج از کشور تهیه می‌شود و گران است و به همین دلیل اکثر این داروها تحت پوشش بیمه قرار ندارد.

به گزارش مهر وی در پایان تصریح کرد: ایمونوتراپی برای همه بیماران مبتلا به سرطان استفاده نمی شود و قبل از انجام آن نیاز به آزمایش های خاص برای بیمار بوده تا بررسی کنیم که آیا این روش قابل استفاده و به صلاح بیمار خواهد بود.

پایان پیام/

مطالب مشابه