داروهای خارجی که مشابه ایرانی دارند از لیست بیمه خارج می‌شوند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مصطفی سالاری در ششمین جلسه از نشست‌های گفت وشنود با مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی "دیده بان رفاه و تامین اجتماعی" با تبریک روز سالمند به تمامی پیشکسوتان و بازنشستگان کشور گفت: کارکرد این جلسات شنیدن مطالب شرکای اجتماعی و ذینفعان است که قطعاً این گفتگوها در تصمیم گیریها اثرگذار است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: با دریافت دیدگاه‌ها و نظرات ذینفعان به دنبال کسب رضایتمندی آنها هستیم، خلاصه این جلسات تنظیم و مدون و برای وزیر  تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می شود.

وی با اشاره به نظرات مطرح شده از سوی روسا و نمایندگان بازنشستگان حاضر در جلسه اظهار داشت: همسان سازی حقوق بازنشستگان مطالبه به حق این قشر است. آقای شریعتمداری نیز تاکید دارند که منابع لازم برای اجرای این موضوع را تامین کنیم. در این خصوص مقدماتی آغاز شده است. مجلس نیز به همسان سازی حقوق بازنشستگان توجه دارد.

سالاری درباره حذف برخی داروها از پوشش بیمه که مورد سئوال حضار بود، نیز گفت: این تصمیم شورای عالی بیمه و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است که داروهای خارجی که مشابه ایرانی دارند از لیست بیمه خارج شوند تا ضمن صرفه جویی از تولید داخلی حمایت شود. این موضوع مختص سازمان تامین اجتماعی نیست و همه صندوق های بیمه ای باید این مصوبه را اجرا کنند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: در خصوص بیمه تکمیلی و پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد برنامه‌های خوبی در حال اجراست و  تلاش می کنیم تاخیر به شرکت‌های بیمه نداشته باشیم. در مورد پرداخت مطالبات مراکز درمانی طرف قرارداد نیز بر اساس تفاهم نامه با وزارت بهداشت حرکت می کنیم تا پرداخت ها به موقع انجام شود و تکریم و کیفیت خدمات برای بازنشستگان و بیمه شدگان نیز حفظ شود.

وی اظهار کرد: در نظر است مطالبات طرف قرارداد مراکز درمانی تامین‌اجتماعی سر ماه و به‌موقع پرداخت شود، ماه جاری نیز تعهدات خود را در قبال وزارت بهداشت ایفا کرده‌ایم و اجازه نمی‌دهیم کسری در این زمینه ایجاد شود و سعی می‌کنیم چنین رویه‌ای استمرار یابد.

سالاری تصریح کرد: نرخ امید به زندگی طی سالهای گذشته افزایش یافته است، همچنین سن بازنشستگی در ۳۰ سال گذشته کاهش پیدا کرده است و این مسئله در محاسبات بیمه ای صندوق های بیمه ای تاثیرگذار است. از دیگر عواملی که هزینه های این سازمان را افزایش داده است بیمه‌های حمایتی بوده است که البته توسط این دولت و این مجلس ایجاد نشده است.

به گزارش ایسنا مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پایان اضافه کرد: گسترش دامنه مشاغل سخت و زیان و آور و وضعیت اشتغال در کشور نیز در محاسبات بیمه‌ای ما تاثیرگذار بوده و نرخ پشتیبانی را کاهش داده است، خدماتی که این سازمان موظف به ارائه آن است با مدیریت بهینه ادامه پیدا می‌کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه