صندوق بیمه رایگان با بخش خصوصی قرارداد نمی‌بندد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، طاهر موهبتی درخصوص محدود شدن قراردادهای این سازمان توضیح داد: درحال حاضر سازمان با محدودیت بودجه مواجه است اما با این حال، ۴۴ هزار ارائه دهنده خدمت طرف قرارداد ما هستند.

مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان ادامه داد: با وجود این موضوع، پرداخت‌های ما نسبت به سایر بیمه‌ها از موقعیت بهتری برخوردار است به طوری‌که بدهی خرداد ما به مراکز درمانی پرداخت شد و تیر ماه نیز پرداخت خواهد شد، وضعیت ما نسبت به برخی از بیمه‌ها که ۱۵ ماه بدهی دارند مناسب است.

وی افزود: شاخص‌هایی برای عقد قرارداد‌ها مشخص کردیم؛ به طور مثال مراکزی که در حوزه سازمان الکترونیک پیشگام شوند در اولویت هستند، مراکزی که راهنماهای بالینی را با دقت بیشتری اجرا کرده یا مشتری مدار هستند نیز در اولویت بستن قرارداد قرار دارند. این شاخص‌ها هفته گذشته تصویب شد و بر اساس این شاخص‌ها قراردادها گسترش خواهد یافت.

موهبتی گفت: اینکه برخی اوقات اعلام می شود که دفترچه بیمه سلامت توسط مراکزخصوصی پذیرفته نمی‌شود که این اتفاق معمولا مربوط به بیمه رایگان است، بیمه‌شدگان رایگان طبق قانون بند الف تبصره ۱۷ فقط باید به بخش دولتی مراجعه کنند به این دلیل که بر اساس قانون ما مکلف شدیم افرادی که از وضعیت مالی مناسبی برخوردار نیستند را تحت پوشش بیمه قرار دهیم.

به گزارش فرس مدیرعامل بیمه سلامت ایرانیان در پایان اضافه کرد: بیمه سلامت از پنج صندوق برخوردار است، صندوق بیمه رایگان با بخش خصوصی قرارداد نمی‌بندد بیمه رایگان معطوف به گروه‌های نیازمندی است که توانایی پرداخت حق بیمه را ندارند.در این زمینه باید اطلاع‌رسانی کافی صورت گیرد تا مردم دچار اشتباه نشوند.

پایان پیام/

مطالب مشابه