تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف ارتوپدی تاثیرگذار بوده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عادل ابراهیم‌پور در آستانه برگزاری کنگره اظهار داشت: این کنگره یکی از بزرگ‌ترین کنگره‌های مرتبط با رشته‌های ارتوپدی است که محور‌هایی همچون جراحی دست، جراحی زانو، جراحی ستون فقرات، جراحی اطفال، جراحی هیپ، تروما و درمان‌های ارتوپدی نوین در این زمینه‌ها ارائه خواهد شد.
 
دبیر بیست و هفتمین کنگره بین‌المللی انجمن جراحان ارتوپدی ایران ادامه داد: بیست و هفتمین کنگره بین المللی انجمن جراحان ارتوپدی ایران یک کنگره جنرال است و موضوعات مختلف در آن مطرح می‌شود، روز آخر این کنگره اختصاص دارد به مشکلات ارتوپدی که توافق نظر در آن وجود ندارد و به عبارتی اختلاف نظر درمانی بین پزشکان مورد بحث و گفتگو قرار می‌گیرد.
 
وی افزود: در این کنگره مطالبی نو در بحث استفاده از تکنولوژی در علم ارتوپدی و همچنین مهندسی بافت ارائه خواهد شد، میهمانان خارجی این کنگره از کشور‌هایی همچون فرانسه، انگلستان، عمان، تایلند، لبنان، ترکیه و هندوستان بوده و مسائل درمانی به روز و درمان‌های ارتوپدی نوین مطرح خواهد شد. همچنین از تجربیات اساتید داخلی و خارجی استفاده می‌شود.
 
ابراهیم پور در ادامه به موضوع تحریم‌های ظالمانه دشمنان اشاره کرد و گفت: تحریم‌ها در حوزه‌های مختلف از جمله ارتوپدی تأثیرگذار بوده و این مسئله هم در زمینه تهیه وسایل و تجهیزات و هم در زمینه همکاری با اساتید خارج از کشور مشکل‌ساز است.
 
به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان این عضو انجمن جراحان ارتوپدی ایران در پایان اضافه کرد: البته جامعه ارتوپدی از قشری بوده که از دل و جان جهت خدمت‌رسانی به مردم فعالیت کرده و این مسئله در زمان جنگ تحمیلی نیز ثابت شد. همچنین جامعه ارتوپدی در همه اتفاقات از جمله جنگ تا حوادث و تروما جزء جان‌برکفانی بوده که در خط اول خدمت‌رسانی به مردم قرار دارد.
 
بیست و هفتمین کنگره بین المللی انجمن جراحان ارتوپدی ایران در تاریخ ۱۳ تا ۱۷ آبان توسط انجمن جراحان ارتوپدی ایران در هتل المپیک تهران برگزار می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه