تاکنون حتی یک مورد بیماری‌ نوپدید در کشور مشاهده نشده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی درباره برنامه‌های این وزارتخانه برای مقابله با بیماری‌های نوپدید توضیح داد: در حال حاضر برای کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها دو برنامه در وزارت بهداشت در حال انجام است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: اولین برنامه به موضوع کنترل بیماری‌های شناخته شده کشور می‌پردازد و برنامه دیگر برای پیشگیری از بروز کنترل بیماری‌های نوپدید و بازپدید تدوین شده است.

وی تصریح کرد: بیماری‌هایی مانند تب دنگی و زیکا در مرزهای شرقی کشور ما وجود دارد، برنامه‌ریزی‌هایی برای آموزش کادر درمان و بهداشت در راستای پیشگیری از این بیماری‌ها در دستور کار قرار گرفته و اجرایی شده است به دلیل اینکه ما از اهمیت کنترل این بیماری‌ها باخبریم. 

رئیسی گفت: پشه هانوفل که عامل انتقال‌دهنده مالاریا است در مقابل سم‌پاشی‌ها ضعیف بوده و زود از بین می‌رود اما در عوض عامل انتقال‌دهنده بیماری زیکا مقاوم است که باید آموزش‌های لازم برای مقابله با این بیماری به کارشناسان ارائه شود.

به گزارش فارس معاون وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: در راستای پیشگیری از شیوع این نوع بیماری‌ها هماهنگی و همکاری‌های لازم با گمرک و مرزبانی صورت گرفته است، خوشبختانه با تلاش‌های صورت گرفته تاکنون حتی یک مورد هم از این نوع بیماری‌های نوپدید در کشور مشاهده نشده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه