درحال حاضر پوشش بیمه ای مردم به ۹۳ درصد رسیده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی در هفته دولت، درخصوص اولویت های وزارت بهداشت در دوره کنونی، بيان كرد: تقدم پیشگیری و بهداشت بر درمان و نیز تقدم درمان سرپایی بر بستری، جزو اولویت های ما در اين دوره است.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: در اين راستا اقدام به راه اندازي بسیج و پویش هاي ملي كرده و نخستین پويش را برمبناي شناسايي و کنترل فشار خون افراد ٣٠ سال به بالا برنامه ريزي كرديم. در بسيج ملي كنترل فشارخون،  ٣٠ میلیون و ٧٠٠ هزار نفر مورد بررسی قرار گرفته و افرادي که از فشار خون خود اطلاعی نداشتند، شناسايي شدند.

وی ایجاد ایستگاه سلامت و تربیت سفیران سلامت در منزل را گام بعدی وزارتخانه برشمرد و افزود: در سال هاي اخير، مهم ترین دستاورد وزارت بهداشت، فراهم آوري خدمات بهداشتی و درمانی مطابق وسع و توان مالی مردم و نیز بر حسب محل سکونت آنها است و در این راستا، مراکز بهداشت روستایی تکمیل شده و 6 هزار پزشک در مناطق روستایی مشغول به خدمت شدند.

حریرچی گفت: با پیشرفت طرح تحول نظام سلامت در حوزه بیمه و خدمات درمانی اقدامات خوبي صورت گرفت، درحال حاضر پوشش بیمه ای مردم به ٩٣ درصد رسیده است، اما همچنان ٧ درصد مردم بیمه نیستند، اجباری شدن بیمه تمام آحاد مردم با انجام آزمون وسع تثبیت شد و به زودی ابلاغ می شود؛ اين موضوع به آن معنا است که هر ايراني كه بیمه نیست، با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت تحت پوشش بیمه قرار می گیرد.

معاون کل وزارت بهداشت خاطرنشان کرد: علیرغم تحریم های خارجی کمبود داروی کشور زیر يك درصد است، اما نارضایتی مردم در حوزه داروهای خارجی كه توليد داخل نيز دارد، است، چراكه اين داروها تجویز شده و مورد درخواست مردم است و بر اساس اصول اقتصاد مقاومتی و مصوبات مجلس، داروهایی که مشابه داخلی دارند، اجازه واردات نداشته و مردم این مساله را به عنوان کمبود تلقی می كنند، نياز است كه مردم به توانمندی دانشمندان و داروسازان ایرانی اعتماد کنند.

به گزارش وب‌دا وی در پایان اضافه کرد: قاچاق دارو را کتمان نمی کنیم؛ اما خوشبختانه این آمار را به حداقل ممکن رسانده و درصدد هستيم كه كاهش دهيم و مردم می توانند با خاطري آسوده به داروهای موجود در داروخانه ها اعتماد کنند، ضمن اینکه نمی توان گفت به طور قطعي بيان كرد كه هیچ خلافی در داروخانه ها رخ نمي دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه