ایهالمسئولین! شیپور را از سرگشادش نمی‌زنند
پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)؛

از یک فعال صنفی جان سخت و به اعتبار سابقه شغلی‌اش دارای تجربه در زمینه اعتیاد، به هر آن مسئولی که بشود اندکی عقل‌، کمی شرف‌، جو‌ئی غیرت‌، ریزه‌ای آزادگی‌، ذره‌ای حب وطن و مسئولیت پذیری و البته اعتقاد به معاد در او یافت و اعتماد کرد. به رئیس جمهور و وزرای کشور و بهداشت‌، رئیس و دبیر ستاد مبارزه با مواد مخدر، روسای قوای مقننه و قضاییه، نمایندگان مجلس، مشاورین و معاونین و مدیرکل‌های مربوطه و به هر آن هموطنی که خود را درقبال آینده کشور و نسل‌های آینده مسئول می‌بیند.

بند ۸ مصوبه اخیر ستاد مبارزه با مواد مخدر که به تایید رئیس‌جمهور رسیده‌، می‌تواند به گواهی اساتید درمان اعتیاد‌، کارشناسان دلسوز و درمانگرانِ خط مقدم مبارزه با اعتیاد‌، فاجعه بیافریند و مثل بلایی که ترامادول و ریتالین بر نسل جوان کشور آوردند ، دودمان آیندگان را به باد دهد و باعث برباد رفتن تمام دستاوردهای موفق دو دهه اخیر در پیشگیری از ریختن میلیارها تومان پول به جیب مافیای مواد و دارو‌، کنترل اعتیاد تزریقی و نیز بیماری‌های ناشی از تزریق مشترک مانند ایدز و هپاتیت شود .

ایهالمسئولین! شیپور را از سرگشادش نمی‌زنند.

مسئولین با وجدان و باشرف در هیچ کشوری به جای مبارزه با قاچاقچیان و مافیای مواد و دارو‌، تیشه به ریشه درمانگران اعتیاد و سلامت جامعه خود نمی‌زنند . 

به خدا ندانستن عیب نیست؛ نپرسیدن عیب است. خود را علامه دهر ندانید. پایلوت‌های دروغین را مستند اقدام غیرقانونی و برخلاف تعهدات بین‌المللی و به ضرر صلاح و مصلحت سلامت کشور قرار‌دادن ننگی ابدی بر دامن مسببان این فاجعه خواهد نشاند.

خدایا، تو شاهد باش 

فقط جهت اتمام حجت و ثبت در تاریخ گفتم؛ حتی اگر تاثیری در تغییر نظر رئیس جمهور و ستاد مبارزه با مواد مخدر و تمام کسانی که دانسته و ندانسته تیشه زدن بر ریشه درمان اعتیاد کشور را هدف گرفته‌اند، نداشته باشد.

جهت ازبین بردن بهانه کسانی که به معاد معتقدند بر سر پل صراط گفتم .

خدایا از تو میخواهم ‌شاهدم باشی فریادم را به گوش و چشم آن کس که باید، برسانی و بنمایانی.

تا کسی بر سر صراط بهانه نیاورد نشنیدم و ندیدم.
 
واعظان کاین جلوه در محراب و منبر می‌کنند
چون به خلوت می‌روند آن کار دیگر می‌کنند

مشکلی دارم ز دانشمند مجلس بازپرس
توبه فرمایان چرا خود توبه کمتر می‌کنند 

گوییا باور نمی‌دارند روز داوری
کاین همه قلب و دغل در کار داور می‌کنند 

یا رب این نودولتان را با خر خودشان نشان
کاین همه ناز از غلام ترک و استر می‌کنند

پنجم شهریور ۹۸

پایان پیام/

3 نظر

مطالب مشابه