جامعه پزشکی هیچ‌گاه از پرداخت مالیات ابایی نداشته است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، جواد مولایی با اشاره به الزام نصب کارتخوان برای جامعه پزشکی اظهار کرد: جامعه پزشکی یکی از قانون‌مدارترین حرف شغلی در کشورمان محسوب می‌شود و هیچ گاه از پرداخت مالیات ابایی نداشته است.

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: مطرح کردن الزام نصب کارتخوان در مطب‌ها فقط برای صنف پزشکی یک نوع تبعیض محسوب می‌شود، اما به طور کلی پزشکان ما در بخش‌های دولتی قبل از دریافت حقوقشان، مالیات و مواردی مانند بیمه از آن‌ها کسر می‌شود.

وی افزود: نامه سازمان نظام پزشکی جهت آموزش پزشکان برای نحوه استفاده از کارتخوان نبود بلکه برگزاری دوره‌های آموزشی با هدف چگونگی اتصال دستگاه‌های کارتخوان موجود در مطب پزشکان به فروشگاه‌های اینترنتی متصل به سازمان امور مالیاتی است و هجمه‌های اخیر علیه جامعه پزشکی مبنی بر آموزش آن‌ها برای استفاده از کارتخوان کاملاً نادرست است.

مولایی گفت: فرار مالیاتی بیش از ۶ هزار میلیاردی جامعه پزشکی که از سوی مرکز پژوهش‌های مجلس مطرح شده بود کاملاً نادرست است و البته خودشان هم این مسئله را رد کرده‌اند، زیرا فرار مالیاتی تمام صنف‌ها مبلغی در حدود ۴ هزار میلیارد تومان است.

عضو شورای عالی سازمان نظام پزشکی تاکید کرد: من معتقدم که نمایندگان مجلس به جای پرداختن به مسائلی مانند الزام نصب کارتخوان فقط برای جامعه پزشکی، بهتر است به مواردی مانند خروج نخبگان از کشور در حوزه پزشکی بپردازند که میلیارد‌ها تومان ضرر مادی و معنوی به ایران وارد می‌کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: متأسفانه برخی از افراد علیه جامعه پزشکی با قصد و غرض و حتی عمد هجمه‌هایی علیه جامعه پزشکی در فضای مجازی ایجاد کرده‌اند لذا این گونه مسائل فقط باعث کاهش اعتماد مردم به پزشکان و وارد آمدن آسیب جدی به سلامتی افراد جامعه می‌شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه