سوالات مربوط به کمبود دارویی را مکتوب به سازمان غذا و دارو بفرستید
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا شانه‌ساز با اشاره به مباحث مطرح شده مبنی بر کمبود داروی اعصاب و روان در کشور گفت: نامه‌ای در روزهای گذشته به سازمان غذا و دارو فرستاده شده بود که به امضای برخی افراد رسیده بود و در آن به کمبود داروهای اعصاب و روان اشاره شده بود. سازمان غذا و دارو نیز طی نامه‌ای مکتوب پاسخ این افراد را داد.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد:ما در پاسخ مکتوب‌مان به این نامه، به طور مشخص اطلاع دادیم که برخی از اقلام دارویی که به کمبود آن اشاره شده بود در حال حاضر در کدام شرکت‌های پخش وجود دارد.

وی به موضوع کمبود داروهای "لیتیوم" و "فلوکستین" اشاره کرد و گفت: داروی "لیتیوم" از آن جهت که ماده اولیه آن دارای کاربرد چندگانه است، با کمبود مواجه بود که خوشبختانه در حال حاضر ماده اولیه آن به وفور وارد شده است. داروی "فلوکستین" نیز بیش از سه هفته است که به شرکت‌های پخش تحویل داده شده است و دیگر در تامین این دارو مشکلی نداریم.

به گزارش ایسنا شانه‌ساز در پایان گفت: از انجمن‌های پزشکی و تمام کسانی که نسبت به کمبود دارو در کشور سوالی دارند تقاضا می‌کنم تا آن را مکتوب به ما تحویل دهند، سازمان غذا و دارو پاسخگوی این افراد است.

پایان پیام/

مطالب مشابه