ضرورت به کارگیری راهکارهای جامع برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، امیرحسین جلالی ندوشن درباره برگزاری این همایش، اظهارداشت: از آنجایی که روان‌پزشکی برای پاسخ به مسائل اجتماعی حرف‌های شنیدنی و کاربردی دارد در این همایش به موضوع آسیب‌های اجتماعی توجه ویژه شده است.

دبیر علمی سی‌وششمین همایش سالیانه انجمن علمی روانپزشکان ایران ادامه داد: عنوان کلی برگزیده شده برای همایش انجمن علمی روان‌پزشکان ایران "روان‌پزشکی در زمانه بیم و امید" است، با توجه به رشد آسیب‌های اجتماعی در ایران و متنوع بودن علت آن، رشته‌های مختلف دانشگاهی و کنشگران اجتماعی باید بکوشند با هم وارد دیالوگ شوند و به جای ارائه راه‌حل‌های بخشی به ارائه راه حل‌های جامع بپردازند. 

وی افزود: بر همین اساس علاوه بر روانپزشکان این دوره از همایش، میزبان متخصصانی از رشته‌های دیگر است که در قالب سخنرانی یا شرکت در بحث‌های گروهی پیرامون پاره‌ای از موضوعات مبتلابه جامعه سخن خواهند گفت، جامعه پزشکی و ارائه‌دهندگان خدمات سلامت روان در کشور با چالش‌های مختلف روبرو هستند، پرداختن به این بیم و امیدها یکی دیگر از محورهای همایش است.

به گزارش مهر جلالی‌ ندوشن در پایان گفت: همایش‌های علمی علاوه بر آنکه باید به ارائه دستاوردهای علمی بپردازد باید نگاهی نقادانه و نگران به روند رشد رشته مورد نظر در کشور با نگاهی به وضعیت جهانی علم داشته باشد و مدام برای تولید الگوهای بومی و همینطور همگامی  وضعیت دانش در کشور با وضعیت جهانی تلاش کند.

این همایش از ۲۳ مهر ماه سال جاری به مدت چهار روز در سالن همایش های رازی با حضور اساتید و صاحبنظران برجسته برگزار می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه