هیچ شغل و مسئولیتی شریف‌تر و با تعهدتر از حرفه‌های پزشکی نیست
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، انوشیروان محسنی بندپی در مراسم روز پزشک و روز داروساز که در سازمان بیمه سلامت برگزار شد،‌ ضمن تبریک این مناسبت‌ها افزود: افرادی که دارای هوش و ذکاوت بالایی هستند، این رشته را برای تحصیل و کسب تخصص و ارائه خدمت به مردم انتخاب می‌کنند.

استاندار تهران ادامه داد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، یکی از برگ‌های زرین ارائه خدمت کشور در گروه‌های پزشکی رقم خورد. گروه پزشکی در افزایش امید به زندگی، کاهش مرگ و میر مادران باردار، کاهش مرگ و میر اطفال زیر یک سال، انجام پژوهش‌های مختلف، دستاوردهایی در زمینه دارو بسیار موفق بودند و این نقطه درخشان و ارزشمندی است که به برکت نیروی انسانی تامین شده این افتخارات نصیب کشور شد.

وی افزود: در ادامه راه باید در ۴ رکن دولت، سازمان‌های بیمه گر، سازمان‌های ارائه دهنده خدمت و مردم باید مرور کرده و ببینیم چه کارهایی به اصلاحات نیاز دارد تا نقاط ضعف برطرف و نقاط قوت تقویت شود. مشتریان اصلی بازار سلامت، مردم یا بیمه شدگان هستند. این ۴ رکن باید ارزش آفرینی کنند. پیچیده‌ترین بیماری‌ها را می‌توانیم توسط متخصصان درمان کنیم و ضعفی نسبت به متخصصان سایر کشورها وجود ندارد و این یک نعمت برای کشور محسوب می‌شود.

محسنی‌بندپی گفت: در زمینه سلامت جسمی موفقیت‌های خوبی کسب کردیم و در کنار آن باید به سلامت اجتماعی هم توجه کنیم، زیرا تاکنون در این زمینه غفلت شده است. وزارت بهداشت نگاه همه جانبه را نسبت به سلامت اجتماعی نداشته است. همچنین نگاه به سالمندان باید در سیاست گذاری‌ها مورد توجه قرار بگیرد.

استاندار تهران تصریح کرد: متخصص‌ترین سازمان در نظام سلامت، سازمان بیمه سلامت است و می‌توان شرایطی را فراهم کرد که این سازمان نقش اصلی خود را در حمایت از بیمه شدگان و ارائه مشاوره و مددکاری انجام دهد. اگر این سازمان در همه ابعاد تقویت و حمایت شده و منابع مالی آن تامین شود تا تولیت لازم را در نظام سلامت داشته باشد و بیمه شدگان بدانند سازمانی پیگیر ارتقای سلامت آنهاست که از پیشگیری و ارائه خدمات و مدیریت بیماری و تداوم آن را انجام می‌دهد.

وی اظهار کرد: در کره جنوبی سازمان بیمه‌گری وجود دارد که همه تعریف‌های ما در تئوری و اجرایی را انجام می‌دهد. حتی اگر فردی از محله به محله دیگر یا از شهر به شهر دیگر برود، اولین جلسه‌ای که با او می‌گذارند، کارشناس‌های بیمه با او صحبت می‌کنند و آسیب‌های اجتماعی و شرایط محل جدید زندگی بیمه شده را به او اطلاع می‌دهند.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت محسنی بند‌پی در پایان اضافه کرد: با حضور متخصصان در سازمان بیمه سلامت و تجربه ارزشمند مدیرعامل این سازمان، می‌توان به توانمند شدن بیمه شدگان امیدوار بود. این سازمان در زمینه پرونده الکترونیک سلامت، اقدامات پیشگیرانه، سطح بندی خدمات، نظام ارجاع و اجرای راهنماهای بالینی بسیار موثر است.

پایان پیام/

مطالب مشابه