۲۰۰ دستگاه دیالیز تولید داخل در مراکز درمانی توزیع شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی شادنوش درخصوص وضعیت تولید دستگاه‌های دیالیز تولید داخل توضیح داد: یک شرکت دانش‌بنیان یک دستگاه را ثبت کرده بود و مجوزهای لازم را دریافت کرده بود، در ابتدا با خرید تعداد محدودی ار این دستگاه‌ها برای مراکز درمانی کار خود را آغاز کرده و پس از کسب اطمینان در خصوص کیفیت این دستگاه‌ها سال گذشته قرارداد خرید ۵۴۰ دستگاه دیالیز با این شرکت به امضا رسید.

وی با بیان اینکه این دستگاه‌ها به مرور وارد ناوگان درمانی کشور شده است: تاکنون حدود ۲۰۰ دستگاه به مراکز درمانی تحویل داده شده است و خوشبختانه کیفیت این دستگاه‌ها مناسب گزارش شده است.

شادنوش تصریح کرد: حدود ده سال بود که به صورت سیستماتیک دستگاه دیالیز در کشور توزیع نشده بود و از سال گذشته برنامه‌ریزی صورت گرفت تا سالانه هزار دستگاه به مراکز درمانی تحویل داده یا جایگزین شوند.

به گزارش فارس وی با بیان اینکه به دلیل تحریم‌ها در زمینه تخصیص اعتبار به شرکت‌ها با مشکل مواجه بودیم گفت: مشکل توزیع ۱۰۰۰ دستگاه مربوط به سال گذشته با تلاش‌های صورت گرفته درحال برطرف شدن است و به زودی توزیع این دستگاه‌ها تکمیل خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه