شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه گردشگری سلامت ورود پیدا کرده‌اند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسین وطن‌پور اظهار کرد: با توجه به توسعه علم پزشکی در داخل کشور و استقلال و خودکفایی در تخصص‌های مختلف و با توجه به اینکه کشورهای منطقه دسترسی خوبی به حوزه سلامت ایران دارند فرصت خوبی است تا بتوانیم از بیماران کشورهای همسایه برای درمان‌های مختلف میزبانی کنیم.

وی افزود: در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور، بیمارستان‌های مختلف واحد‌های بین‌المللی دارند و شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه فعال شدند تا در گردشگری سلامت از ابتدای ورود بیماران به کشور تا انتهای روند درمان، بیماران خارجی را حمایت کنند.

مدیرکل دفتر توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت ادامه داد: علم پزشکی در ایران رشد چشمگیری داشته است، زمانی در کشور مجبور بودیم بیماران را به خارج از کشور بفرستیم اما اکنون خوشبختانه با کمک دانش پزشکی و محققان و دانشمندان جوان و باتجربه کشور، در انواع درمان‌ها و جراحی‌ها در داخل کشور خودکفا شده‌ایم.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وطن‌پور در پایان گفت: پیش از انقلاب اسلامی متخصصان از سایر کشورهای خارجی برای درمان به ایران می‌آمدند یا بیماران زیادی برای درمان عازم کشورهای دیگر می‌شدند اما امروز استانی را در کشور پیدا نمی‌کنید که در آن متخصص نداشته باشیم و متخصص‌های پزشکی در دورترین نقاط کشور به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه