باید معاونت طب سنتی تشکیل شود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اکبر ترکی در مورد تخلفات عطاری‌ها، گفت: طب سنتی به عنوان یک طب مکمل نه جایگزین می‌تواند در مقوله درمان بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با انتقاد از اینکه عطاری‌ها هنوز ساماندهی نشده‌اند، افزود: از سویی نظارت مناسب و مطلوبی بر فعالیت و عملکرد این مراکز صورت نمی‌گیرد، در مورد ساماندهی عطاری‌ها در کمیسیون بهداشت بحث و گفت و گو شده و مسئولان وزارت بهداشت نیز بر این مهم تاکید دارند که باید به تدریج معاونت طب سنتی تشکیل شود.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: انتظار می‌رود ساماندهی سریع‌تر عطاری‌ها در دستور کار قرار گیرد تا بخشی از تخلفات آنها کاهش یابد، در این رابطه ممکن است سود و معاملاتی وجود داشته باشد؛ متاسفانه برخی از عطاری‌ها به صورت غیرمجاز فعالیت و داروهای گیاهی را به صورت غیرمجاز عرضه می‌کنند.

ترکی گفت: روند اعطای مجوز فعالیت عطاری‌ها باید به وزارت بهداشت واگذار شود، به طور قطع با اعطای مجوز فعالیت این مراکز به وزارت بهداشت نظارت‌ها بهتر و تخلفات کمتر خواهد شد، بی توجهی نسسبت به ساماندهی مهمترین علت بروز تخلفات عطاری‌ها است و ساماندهی باید سریع‌تر انجام شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه