حتی ماده اولیه بعضی داروها تحریم است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید راضی نوری در واکنش به ادعای اخیر برایان هوک نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران مبنی بر اینکه آمریکا مواد غذایی و دارویی ایران را تحریم نکرده است، گفت: آن‌چیزی که ما در عمل می‌بینیم خلاف گفته برایان هوک است. هم‌اکنون برای تهیه داروهای بیماران صعب العلاجی مثل سرطان یا ام‌اس در داخل کشور مشکل داریم. حتی ماده اولیه این داروها به ما داده نمی‌شود که بتوانیم بر اساس آن نمونه ایرانی را تولید کنیم.

وی افزود: ۹۵ درصد داروها در داخل تولید می‌شود. مادامی که امکان تراکنش‌های مالی وجود ندارد، هیج نوع محموله‌ای وارد نمی‌شود، برخلاف اظهارات مقامات آمریکایی، روز به روز محدودیت‌ تبادلات مالی بیشتر شده و ما باید منتظر باشیم که خود تحریم‌کنندگان اینستکس یا معاهده‌ای بین‌المللی را بیاورند تا بتوانیم‌ کالاهای مورد نیاز خود را تامین کنیم. ما باید به دنبال دور زدن تحریم‌ها با روش‌های دیگری باشیم.، سخنان برایان هوک را عوام‌پسند است.

به گزارش ایسنا، برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران با انتشار پیامی ویدیویی در صفحه توییتری وزارت خارجه آمریکا با بیان این ادعا که مواد دارویی، محصولات کشاورزی، وسایل ارتباطی "اعم از خدمات، نرم‌افزارها و سخت‌افزارها" و کمک‌های بشر دوستانه در لیست تحریم‌های آمریکا قرار ندارد، مدعی شد که تحریم‌های سال ۲۰۱۲ ایالات متحده نیز به همین صورت تحریف شده بودند.

پایان پیام/

مطالب مشابه