اجرای مرحله جدید طرح تحول سلامت در کشور
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی روز شنبه در مراسم افتتاح بیمارستان جدید پاوه با تاکید بر اینکه برای توسعه عدالت در بخش سلامت باید در نقاط کم برخوردار و مرزی اقدام به سرمایه گذاری کنیم که افتتاح بیمارستان شهر مرزی پاوه در این راستا می باشد.

وزیر بهداشت از اجرای مرحله جدید طرح تحول سلامت در کشور خبر داد و گفت: این مرحله با سه رویکرد تقدم پیشگیری بر درمان، تقدم درمان سرپایی بر بستری و توسعه زیرساخت ها بخصوص در مناطق کم برخوردار و مرزی اجرا می شود.

وی افزود: در دولت دکتر روحانی در حوزه توسعه زیرساختهای نظام سلامت، رسیدگی به بیماران خاص و کاهش پرداخت از جیب مردم کارهای بزرگی انجام شده است که قابل تقدیر می باشد.

نمکی گفت: بعد از انقلاب شاهد دستاوردهای بزرگی در حوزه سلامت در کشور بودیم که از آن جمله می توان به کاهش مرگ و میر زنان و کودکان، کاهش بیماری های واگیردار اشاره کرد و امروز نیز شاهد کنترل بیماری های غیر واگیردار در کشور هستیم.

وزیر بهداشت به موفقیت وزارت بهداشت در اجرای طرح کنترل فشار خون اشاره کرد و گفت: دبیرکل سازمان جهانی بهداشت این دستاورد بزرگ و مهم را در شرایط تحریم به رهبر معظم انقلاب اسلامی تبریک گفت.

وی در ادامه از اختصاص یک دستگاه سی تی اسکن به بیمارستان پاوه خبر داد و گفت: پیگیر توسعه ساختمان های بهداشتی و درمانی، اختصاص نیروی متخصص مورد نیاز و تامین نیروی انسانی بیمارستان پاوه هستم.

به گزارش ایرنا نمکی در پایان اضافه کرد: هیات دولت پیگیر بحث ثبت جهانی منطقه اورامانات است و همچنین بحث اشتغال در مناطق مرزی استان کرمانشاه را پیگیری می کنم.

پایان پیام/

مطالب مشابه