رابطه بسیار خوبی بین وزارت بهداشت ایران و سازمان جهانی بهداشت وجود دارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی اکبر حق دوست گفت: در حال حاضر یکی از چالش های جدی همکاری با سازمان جهانی بهداشت، موضوع تحریم‌ها است که باید جوانب مختلف آن را مشاهده و پیامد و تاثیرهای آن را بررسی کنیم. در این رابطه مباحث مختلفی مطرح شده و متخصصان سازمان جهانی بهداشت با وزارت بهداشت ایران همکاری خوبی داشتند. البته باید برنامه‌های اصلی ایران در حوزه تحریم‌ها بازبینی شود تا برای آینده برنامه ریزی بهتری داشته باشیم.

مشاور مدیرعامل سازمان بیمه سلامت ادامه داد: سال گذشته سازمان جهانی بهداشت در کشور عمان جلسه‌ای برای گسترش مراکز همکاری چندجانبه برگزار کرد و به دنبال این هستیم که مراکز همکاری چندجانبه را در ایران نیز راه اندازی کنیم. سازمان جهانی بهداشت سال گذشته برای بیماری ایدز و هپاتیت، ۱۹ کارگاه در منطقه امرو برگزار کرد.

وی افزود: وزارت بهداشت ایران در زمینه امور پناهندگان نیز کارهای زیادی انجام داده که باید در این راستا مرکز دانش مربوطه را ایجاد کنیم. در ایران ۶۰ دانشگاه پزشکی و ۶۰۰ مرکز تحقیقات علوم پزشکی وجود دارد که این موارد توانمندی زیادی در حوزه علوم و آموزش پزشکی ایجاد کرده است. با حمایت سازمان جهانی بهداشت می‌توانیم تجربه‌های ایران در حوزه علوم پزشکی را در اختیار کشورهای دیگر قرار داد.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت حق‌دوست در پایان اضافه کرد: همچنین کمپ‌هایی برای آموزش افغان‌ها در ایران وجود دارد و آموزش‌هایی برای انجام آزمایش‌های بالینی به این پناهندگان ارائه شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه